Makine Haber

Başarılı öğrencileri endüstriye kazandırmayı hedefleyen Care Your Career Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı

Türkiye’nin yetişmiş insan gücünü artırmak için 33 yıldır faaliyet gösteren Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın, mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. sınıflarında okuyan başarılı öğrencileri endüstriye kazandırmak amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği Care Your Career Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı.

Başarılı öğrencileri endüstriye kazandırmayı hedefleyen Care Your Career Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı

Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding’in kurucusu Kemal Coşkunöz tarafından endüstriye yetişmiş insan gücü kazandırmak amacıyla 1988’de kurulan Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), 33 yıldır eğitime verdiği yoğun ve nitelikli desteği, yeni fikir ve programlarla devam ettiriyor. Söz konusu misyon çerçevesinde geçen yıl başlatılan Care Your Career Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı. Programa başvurular 22 Ağustos’a kadar devam edecek.
Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvuruda bulunabileceği program, hak kazanan bursiyerlere sadece maddi destek sağlamakla kalmıyor; Care Your Career kapsamında, muadil programlardan farklı olarak staj, istihdam ve kariyer fırsatları da sunuluyor.

Öğrenciye özel program tasarımı
Yapılan başvurular, ‘başarı’ ve ‘ihtiyaç sahipliği’ olmak üzere iki ana kriter üzerinden değerlendiriliyor. Programa kabul edilen her öğrenci için; nitelikleri, ilgileri ve ihtiyaçlarına göre ayrı bir program tasarlanıp uygulamaya konuyor. Öğrencilere ayrıca, programa katkı veren iştirakçi şirketlerden bir mentor atanıyor. Mentor, mesleki tecrübesini sorumlu olduğu öğrenci ile paylaşmanın yanı sıra, öğrencinin ilgi alanları ve akademik geçmişine en uygun alan veya birimleri dikkate alarak staj programını baştan sona planlıyor.
Program kapsamında öğrencilerden, stajları boyunca alanlarıyla ilgili bir projeyi üstlenmeleri ve o projeyi şirket içerisinde çalışan deneyimli meslektaşları ile birlikte hayata geçirip sürdürmeleri de bekleniyor. Care Your Career Programı’nda, bursiyerlerin istekleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak ve aynı zamanda okulları ile yapılan ortak değerlendirmeler neticesinde eğitim hayatlarının etkilenmemesi ön koşulu ile, öğrencilere yarı zamanlı iş imkânları da sağlanıyor.

Susuzlu: “Kurumsal ve sürdürülebilir bir çözüm yolu sunuyor”
Program ile ilgili değerlendirmede bulunan CEV Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “Yüksek nitelikli ve yoğun eğitim programı ile, öğrencilere ileride dâhil olacakları endüstrilerde deneyim kazandırmayı hedefleyen Care Your Career; ülkemizin en önemli istihdam meselelerinden biri olan ‘tecrübesiz yeni mezun işsizliği’ konusunda, üniversite-STK-sektör iş birliği içinde, kurumsal ve sürdürülebilir bir çözüm yolu sunuyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ