Makine Haber

ABB’den EA şarj ünitelerine yönelik 30 milyon dolarlık tesis yatırımı

Küresel bir mükemmeliyet merkezi ve elektrikli araç şarj alt yapısı üretim tesisi olarak hizmet verecek yeni tesisin inşaatını başlatan ABB, 30 milyon dolarlık yatırım yapacak. 16 bin metrekarelik tesisin gelecek yılın sonuna kadar kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

  • 29 Temmuz 2020
ABB’den EA şarj ünitelerine yönelik 30 milyon dolarlık tesis yatırımı

ABB, küresel bir mükemmeliyet merkezi ve elektrikli araç şarj alt yapısı üretim tesisi olarak hizmet verecek İtalya-San Giovanni Valdarno’daki yeni tesisin inşaatını başlattı. 16 bin metrekarelik tesisin 2021 yılının sonuna kadar kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.
Yeni tesise yapılan 30 milyon dolarlık yatırımın, ABB’nin hızla büyüyen söz konusu sektörde inovasyonu sürdürme konusundaki kararlılığının kanıtlarından biri olduğunu aktaran yetkililer, “Şirket, bu yatırımdan önce Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan ve resmi olarak bu yılın sonunda açılışı yapılacak olan tamamen sürdürülebilir yeni araştırma ve geliştirme merkezi ve küresel e-mobilite merkez binası için 10 milyon dolarlık bir yatırımda daha bulundu. Bu yeni tesiste, ev içi kullanıma dair sistemlerden kamusal alanlarda kurulum gerçekleştirilmesine ve kentsel toplu taşımaya yönelik sistemlere kadar, ABB’nin doğru akım (DC) elektrikli araç batarya şarj üniteleri portföyünün tamamı üretilecek. Ayrıca tesis, ABB’nin e-mobilite sektöründeki büyümesine ve inovasyonlarına daha büyük katkı verilmesini sağlayacak” dediler.

Frisio: “Son derece önemli bir kilometre taşı”
ABB Smart Power Birimi Başkanı Giampiero Frisio ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün, e-mobilite ürün grubumuz için son derece önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. ABB olarak, sektörde 10 yılı aşkın süredir ilerleme kaydetmeyi sürdürüyoruz ve bu son teknoloji tesis, sıfır emisyonlu elektrikli mobilite için küresel çapta yürüttüğümüz hareketin daha da ileri taşınmasına önemli bir katkı sağlayacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ