Makine Haber

3M Türkiye girişimcilere desteğini sürdürüyor

Bilim ve inovasyonu odağına koyan 3M, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde, ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’ı desteklemeye devam ediyor.

  • 20 Kasım 2019
3M Türkiye girişimcilere desteğini sürdürüyor

Geliştirdiği ürün ve yeniliklerle dünya çapında insan yaşamını daha kolay hale getiren 3M; girişimcileri, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren İTÜ Çekirdek ile yaptığı işbirliği kapsamında girişimcilere desteğini sürdürüyor. 3M Türkiye, söz konusu işbirliği çerçevesinde, ödül ve yatırım kazanan girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start-up Challenge’ın bu yıl da destekçileri arasında yer alıyor. Erken aşama teknoloji girişimlerini iş dünyası ile buluşturan etkinlik, 28 Kasım 2019 tarihinde Uniq İstanbul’da düzenlenecek.

“3M Türkiye geçen yıl Laska Enerji’yi desteklemişti”
Çok yüksek bir rekabetin yaşandığı Big Bang’de, teknolojik girişimlerin sahnelendiğini ve temponun hiç düşmediğini aktaran firma yetkilileri, “Türkiye’nin girişimcilik sahnesi olan etkinlikte, girişimciler yatırımcıları etkilemek ve 21 milyon TL’yi geçen ödül ve yatırımlardan pay almak için sahne alıyorlar. 3M Türkiye, geçen yıl Big Bang’de ödül kazanan Laska Enerji’ye kendilerini şirket olarak geliştirmeleri konusunda eğitim vermesinin yanı sıra 50 bin TL de maddi destek sağlamıştı. Laska Enerji, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli hammaddeler ve elektrik enerjisi elde edilmesini; böylece karbon salınımının azaltılmasıyla birlikte çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlıyor” dediler.
3M’in, bilimin inovatif yaklaşımlarla insan yaşamını kolaylaştıracak çözümlere dönüştürülmesini temel aldığını ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Şirket, Türkiye’de Big Bang’i destekleyerek, bilimi daha geniş kitlelere yaymayı ve temelinde bilim ve inovasyonun olduğu girişimlerin önünü açmayı hedefliyor. Bu kapsamda, etkinlik öncesinde aday olarak seçtiği girişimcileri ofisinde ağırlayarak çalışanları ile de buluşturan 3M, bu yıl da aynı hedefle Big Bang’e olan desteğini sürdürüyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ