Makine Haber

Yüksek performanslı ağ geçidi platformu EcoStruxure Panel Server

EcoStruxure Power sistemi veya Nesnelerin İnterneti’ne bağlı bir güç ağının merkezinde yer alacak şekilde tasarlanan yeni nesil ağ geçidi EcoStruxure Panel Server, birden fazla sağlayıcının cihazlarıyla entegre olabiliyor. ‘Hepsi bir arada’ ağ geçidi; müşteri ihtiyaçlarına daha iyi yanıt sunmak üzere modüler tasarıma sahip.

  • 14 Kasım 2023
Yüksek performanslı ağ geçidi platformu EcoStruxure Panel Server

Schneider Electric

Schneider Electric, yeni nesil ağ geçidi EcoStruxure Panel Server’ı sektöre sundu. EcoStruxure Power sistemi veya Nesnelerin İnterneti’ne bağlı bir güç ağının merkezinde yer alacak şekilde tasarlanan Panel Server, birden fazla sağlayıcının cihazlarıyla entegre olabiliyor. Böylece, veri toplama süreci ve analitikleri sadeleştirerek operasyonlara gelişmiş bir güç ağı, operasyonel süreklilik ve siber güvenlik avantajları sağlıyor.
‘Hepsi bir arada’ ağ geçidi; müşteri ihtiyaçlarına daha iyi yanıt sunmak üzere modüler tasarıma sahip, her biri birden fazla edge kontrolüne veya bulut uygulamasına bağlanabilen üç model sunuyor: Entry (Giriş), Universal (Evrensel) ve Advanced (Gelişmiş).

Rolland: “Cihazdan cihaza veya cihazdan buluta iletişim ihtiyacı artıyor”
Serinin yeni nesil teknolojilerin ihtiyaç duyduğu bağlantı, iletişim ve güvenlik için geliştirildiğini belirten EcoStruxure Panel Server Hizmetleri Yöneticisi Jean-Francois Rolland, “Dijital dönüşüm, cihazdan cihaza veya cihazdan buluta iletişim ihtiyacını artırıyor. Panel Server, bu ihtiyaca yanıt sunarak kullanıcıların ve hizmet sağlayıcıların ISO 50001, 50002, 50006 gibi sertifikalı enerji yönetimi teknolojilerinin yanı sıra güvenliği destekleyen siber güvenlik standardı IEC 62443 ile elektrik sistemlerini izlemelerine, çalıştırmalarına ve bakımlarını yapmalarına olanak sağlıyor. 2030 yılına gelindiğinde küresel güç ağlarındaki ağa bağlı, dijitalleştirilmiş cihazların sayısı milyarları bulacak. Herhangi bir işletmede dağıtım panellerinin tamamen ağa bağlı olması ve verileri yalnızca bulutla değil diğer sistemlerle de paylaşabilmesi gerekecek. Bu, dijital ağ geçidine yapılan yatırımın artık iş stratejisinde önemli bir unsur olduğu anlamına geliyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ