Makine Haber

KGD Grafit & Metal, K+S firmasının Türkiye distribütörü oldu

KGD Grafit & Metal, dünyanın önde gelen potasyum klorür üreticilerinden Alman K+S firmasının Türkiye distribütörü oldu. KGD, söz konusu iş birliği doğrultusunda Türkiye alüminyum döküm sektörüne endüstriyel tip potasyum klorür satışını K+S güvencesi ile gerçekleştirecek.

  • 16 Kasım 2023
KGD Grafit & Metal, K+S firmasının Türkiye distribütörü oldu

Grafit satışında Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alan KGD Grafit & Metal, K+S firmasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek ürün gamını genişletti. KGD, söz konusu iş birliği sayesinde K+S markasının da desteğini alarak Türkiye pazarındaki müşterilerine kaliteli ve güvenilir ürünü doğru koşullarda en kısa sürede ulaştıracak.

Karasu: “Potasyum klorür, hayatımızın her alanında olan bir ham madde”
KGD Grafit & Metal Genel Müdürü Gamze Karasu, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Potasyum klorür, esasında tarım başta olmak üzere hayatımızın her alanında olan bir ham maddedir. Alüminyum geri dönüşüm prosesinde verim arttırma özelliği ile de metalürji dünyasının ilgisini çekmiştir. Alüminyum sektöründe özellikle geri dönüşümcüler için önemli bir yere sahip olan potasyum klorür, hurda alüminyum ve cüruf eritilirken yaşanan metal kaybını minimuma indirmek için kullanılan karışımın ana hammaddelerindendir. K+S marka potasyum klorür ile, KGD döküm kimyasalları ürün grubu adı altında Flux üretmekteyiz.”

“Müşterilerimizin ürüne hızlıca ulaşmalarını sağlıyoruz”
Kimi geri dönüşüm firmaları K+S’ten gelen ürünü direkt kullanırken kimileri de ham maddeleri tedarik edip kendilerinin karışım yaptığını Karasu, “Bu ham maddelerden biri de potasyum klorür. K+S firmasıyla da üç yıl önce alternatif tedarikçi arayışımızda tanıştık. Görüşmelerimiz, fikir alışverişlerimiz ve ortak hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye’deki alüminyum döküm sektöründe endüstriyel tip potasyum klorür satışı için distribütörlük anlaşmamızı yaptık. Bu iş birliği sayesinde müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda uzun teslim sürelerini beklemeden, ürüne hızlıca ulaşmalarını sağlıyoruz. Onları ithalat prosesinden kurtarıp yurt içi ödeme koşulları ile hizmet almalarını amaçlıyoruz. Böylelikle müşterilerimize K+S markasının ürün kalitesini, KGD’nin de hizmet kalitesini sunmuş oluyoruz. Ana hedefimiz, markanın da desteğini alarak Türkiye pazarındaki müşterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünü doğru koşullarda ulaştırabilmek” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ