Makine Haber

Elektra Elektronik, ileri teknoloji ürünlerini SPS Fuarı’nda sergiledi

Türkiye’den 6 farklı kıtada 60’ı aşkın ülkeye trafo ve enerji kalitesine yönelik elektronik ürünler ihraç eden Elektra Elektronik, ileri teknoloji ürünlerini 14-16 Kasım tarihleri arasında Almanya’da ziyaretçilerini ağırlayan SPS Fuarı’nda sergiledi.

  • 21 Kasım 2023
Elektra Elektronik, ileri teknoloji ürünlerini SPS Fuarı’nda sergiledi

Elektra Elektronik, “Power Quality Solutions” mottosuyla 14-16 Kasım tarihleri arasında Almanya’da düzenlenen SPS Fuarı’na (Smart Production Solutions) katıldı. 2008 yılından beri aralıksız olarak yer aldığı fuarda Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretimi olan aktif harmonik filtre DynamiX’i sergileyen şirket, kontrol transformatörü, tristör modülü ve motor sürücü reaktörünü de tanıttı.

Çınar: “SPS Fuarı’na damga vurduk”


Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretimi olan aktif harmonik filtre ile SPS Fuarı’na damga vurduklarını ifade eden Elektra Elektronik Satış Direktörü İlker Çınar, “Enerji kalitesi alanında dünyayı ileri teknoloji çözümlerle buluşturuyoruz. Bu çözümlerimizin başında ise aktif harmonik filtre DynamiX geliyor. Bu ürünümüz, elektrik sistemlerinin güvenli ve stabil olmasının öncelikli ihtiyaç olduğu demir çelik, denizcilik, sağlık, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi sektörlerde enerji kalitesi açısından kritik önem taşıyor. Aynı zamanda elektrik şebekelerinde harmonik kirliliğin giderilmesinde büyük rol oynayarak düşük enerji kalitesinin sebep olduğu problemlerin de önüne geçiyor. Enerji şebekesinden sıklıkla etkilenen hassas üretim tesisleri, data center’lar, ofis binaları, alışveriş merkezleri gibi tesislerin yanı sıra rüzgâr ve güneş santrallerinde de kullanılan bu yeni nesil ürünümüz, değişken enerji yüklerinin yoğun olduğu işletmelerde akım ve gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin güvenli ve sürekli olmasını sağlıyor. Aktif harmonik filtrelerimiz, muadillerine göre daha az enerji harcıyor. Güç kalitesini iyileştiren ürünümüz, işletmelerdeki enerji kalitesinin sürdürülebilir ve sürekli olmasına olanak tanıyor” dedi.

“Yüksek katma değerli çözümler sunuyoruz”
Türk elektronik sanayisinin gerçek anlamda Ar-Ge gerçekleştiren sayılı firmaları arasında yer aldıklarını söyleyen Çınar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “DynamiX ürünümüzün yanı sıra kontrol transformatörü, tristör modülü, motor sürücü reaktörü ürünlerimizle de sektörümüzde öne çıkıyoruz. Mühendisliğini, tasarımını ve üretimini tamamen bünyemizdeki uzman mühendis kadromuzla gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizle, firmalara yüksek katma değerli çözümler sunuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ