Makine Haber

Crown, yeni nesil forklift ve depo ekipmanlarını tanıttı

Türkiye pazarında farklı sektörlere akıllı depolama çözümleri sunan dünyanın önde gelen endüstriyel kaldırma ekipmanları markası Crown, yeni nesil forklift ve depo ekipmanlarının tanıtımını Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

  • 16 Kasım 2023
Crown, yeni nesil forklift ve depo ekipmanlarını tanıttı

2017 yılından bu yana Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. güvencesiyle Türkiye’de depoların çözüm ortağı olan Crown, yeni nesil turbo Stage V motora sahip olan C-D Dizel Forklift ve ESR 1000 Reach Truck modellerini Türkiye pazarında iş ortakları ile buluşturmaya başladı. “Depolamanın Geleceği” mottosuyla Sheraton Grand İstanbul’da gerçekleşen lansmanda, Crown’un yeni nesil depo ekipmanları ve forkliftleri sektör yöneticilerinin beğenisine sunuldu. Etkinlikte; Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, Crown Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgelerinden Sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü Simon Emery ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Endüstriyel Ürünler Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Bülent Beleda birer konuşma yaptı.

Zeka: “Müşteri odaklı bir iş modeli oluşturduk”
Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, açılış konuşmasında 40 yıl önce Komatsu markalı forkliftler ile lojistik sektörüne hizmet sunmaya başladıklarını, bugün ise lojistikten, inşaata, maden sektöründen, tarıma ve sanayiye kadar, birçok sektörün ihtiyacına cevap veren müşteri odaklı bir iş modeli oluşturduklarının altını çizdi. Tokyo merkezli Marubeni ve güçlü markaları ile sürdürülebilir bir gelecek için yüksek teknolojili ürünler sunduklarını belirten Zeka, “Bizler sadece satış yapan, forklift veya depo ekipmanı teslim etmeyi amaçlayan bir kurum değiliz. Önceliğimiz müşterilerimizi dinlemek, anlamak ve onlara doğru çözümler sunmak. Gerek satış, gerek satış sonrası hizmetlerde, ikinci el ve kiralama hizmetlerini geniş hizmet ağımız ile birleştirerek öncü olmayı ve içinde bulunduğumuz ekosistemin de dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Emery: “Plastik yerine çelik aksam kullanılıyor”


Crown’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgelerinden Sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü Simon Emery ise, konuşmasına, Marubeni ekibine son birkaç yıldaki mükemmel iş birliği ve destekleri için teşekkür ederek ve daha uzun yıllar sürecek başarılı bir iş ortaklığını beklediğini dile getirerek başladı. Yeşil enerji ile çalışan fabrikalarda üretilen Crown ekipmanlarında, plastik yerine çelik aksam kullanıldığına vurgu yapan Emery, ürünlerinin yüzde 90’ından fazlasının geri dönüştürülebilir olduğunun ve Crown parçalarının yüzde 85’inin şirket içinde üretilmesi sayesinde azalan nakliye işlemleri dolayısıyla karbon ayak izini azalttıklarının altını çizdi.

“Crown, dijital depoyu gerçeğe dönüştürüyor”
Ar-ge ve inovasyonları ile kısa sürede Türkiye pazarında da güçlü bir marka konumu elde ettiklerini dile getiren Emery, veriyi deponun merkezine yerleştirdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Crown, dijital depoyu gerçeğe dönüştürüyor. Crown, Gena bağlantılı ekipmanları ile veriyi deponun merkezine yerleştiriyor ve operatörlere günlük görevlerinde verimli ve üretken olmaları için gereken bilgi ve geri bildirimi sağlıyor. Bu sayede verimliliği artırıyor ve maliyetleri düşürüyor. Müşteriler, ekipmanlarının filo yönetimi bilgilerini aramaya başladığında Crown Infolink filo yönetim sistemi, kullanıcıların tüm ekipmanlarını kullanımı kolay bir web portalı üzerinden görmelerini sağlıyor. Bu, performansı, çalışma süresini, kullanımı ve meydana gelebilecek kazaları da ölçmenizi sağlıyor.”

Beleda: “İş ortaklarımızın yanındayız”


Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Endüstriyel Ürünler Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Bülent Beleda, son yıllarda büyük şehirlerde artan depo maliyetlerinin dikey ve dar koridorlara sahip depoların inşasına sebep olduğunu, 17-18 metre yüksekliğindeki raflarda ve 1,5 metre genişliğindeki koridorlarda işlevsel çözümler sunan ekipmanların öneminin arttığını vurguladı. Beleda, “Tam da bu gelişmeler sebebiyle 2017 yılında Crown ile iş birliğimiz başladı. Oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda da forklift ve depo ekipmanı ürün gamımızı geliştirmeyi ve genişletmeyi sürdürdük. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış yaygın servis ağımız ile makinaların kesintisiz bir şekilde çalışması için gerekli hizmetleri sağlıyoruz. Finansal çözümler ve avantajlı kiralama hizmetlerimizle de iş ortaklarımızın yanındayız” diye konuştu.

“Akü teknolojisi gelişmeye devam edecek”
Sektöre yön verecek gelişmeler hakkında da bilgiler paylaşan Beleda, sözlerini şöyle noktaladı: “Akü teknolojisi önümüzdeki yıllarda hızla gelişmeye devam edecek ve lityum iyon pazarı da şu anda bulunduğundan çok daha ileri seviyelere gelecek. Crown V-Force lityum iyon akü teknolojisi, standart kurşun asitli akülere kıyasla depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkarıyor ve akü değişim ihtiyacını ortadan kaldırıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ