Makine Haber

Bosch Rexroth, Zhejiang Hechuan Technology ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı

Bosch Rexroth ve Zhejiang Hechuan Technology, ağırlıklı olarak Çin otomasyon pazarına yönelik bir ortak girişim oluşturmak üzere bir sözleşme imzaladı. Ortaklığın ikinci kısmı olarak Bosch Rexroth, Zhejiang Hechuan Technology’nin azınlık hissesini satın alarak, şirkette stratejik bir yatırımcı haline gelecek.

  • 15 Kasım 2023
Bosch Rexroth, Zhejiang Hechuan Technology ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı

Bosch Rexroth ve Zhejiang Hechuan Technology, Çin’de endüstriyel otomasyon alanında güçlerini birleştirmeyi planlıyor. Bosch Rexroth, Almanya merkezli önde gelen otomasyon ve elektrifikasyon çözümleri tedarikçisidir ve 1978 yılından bu yana Çin’de faaliyet göstermektedir. Endüstriyel otomasyon ürünlerinin araştırma ve geliştirme, üretim, satış ve uygulama entegrasyonuna odaklanan Zhejiang Hechuan Technology’nin merkezi Zhejiang Eyaleti’nin Quzhou şehrinde bulunuyor ve Şanghay borsasında işlem görüyor. Ağırlıklı olarak Çin otomasyon pazarına yönelik bir ortak girişim oluşturmak üzere 2 Kasım 2023 tarihinde bir sözleşme imzalandı. Ortaklığın ikinci kısmı olarak Bosch Rexroth, Zhejiang Hechuan Technology’nin azınlık hissesini satın alarak, şirkette stratejik bir yatırımcı haline gelecek ve bu da her iki tarafın ortak girişime olan bağlılığının altını çizecek.

Fechner: “Çin otomasyon pazarında güçlü bir oyuncu olmaya hazırlanıyor”
Bosch Rexroth’un Fabrika Otomasyonu’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Fechner, “Ortak girişim, Çin otomasyon pazarında güçlü bir oyuncu olmaya hazırlanıyor. Müşteriler, iki güçlü ortak tarafından şekillendirilen ve teknik özellikler, teknoloji ve fiyat açısından ihtiyaçlarını daha da iyi karşılayacak ortak bir portföyden faydalanacak. Endüstriyel otomasyon alanındaki yetkinliklerimizi birleştirmek, ilgili şirketlerimizin başarılı gelişimini de destekleyecek” dedi.

Xiangbin: “Daha iyi bir yaşam yaratmayı hedefliyoruz
Hechuan Technology Yönetim Kurulu Başkanı Wang Xiangbin ise, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnovasyon girişimleri konusunda ortak bir görüşe dayanarak ve güçlü yönlerimizi birleştirerek, endüstriyel otomasyonun tüm değer zincirinde ekosistem ortakları olmayı ve çalışmalarımızla daha iyi bir yaşam yaratmayı hedefliyoruz.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ