Makine Haber

ZES, Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu hizmete sundu

Elektrikli araç şarj istasyonlarıyla; düşük emisyonlu, tasarruflu ve sessiz bir deneyim sunan elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına katkıda bulunan Zorlu Energy Solutions, Türkiye’nin en hızlı elektrikli araç şarj istasyonunu Manisa’da bulunan Oksijen 0375’te açtı.

ZES, Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu hizmete sundu

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli otomobiller; çevre dostu, tasarruflu, düşük emisyonlu ve aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Hayata geçirdiği yeni nesil teknolojilerle ‘geleceğin enerji şirketi’ olma yolunda hızla ilerleyen Zorlu Enerji de, 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Türkiye’deki elektrikli otomobil devinimini hızlandırma hedefi doğrultusunda şarj istasyonu çalışmalarına devam eden şirket, 180 kW gücündeki Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu Manisa’daki Oksijen 0375’te açtı.

“ZES, 158 farklı lokasyonda 292 şarj noktasıyla hizmet veriyor”
ZES’in, hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerini birbirine bağladığını aktaran yetkililer, “Şirket, aynı zamanda sürücülerin Ege ve Akdeniz kıyılarına da elektrikli otomobilleri ile kesintisiz sürüş yapmalarını sağlıyor. Bununla beraber hâlihazırda elektrikli araç şarj istasyonu bulunan şehirlere de alternatif rotalar için iyileştirmeler yapan ZES, bu kapsamda lokasyon, şarj istasyonu ve soket sayısını da her geçen gün artırıyor. Bugün 158 farklı lokasyonda ve 292 şarj noktasıyla hizmet veren şirket, uzun vadede tüm Türkiye’yi kapsamayı hedefliyor” diye konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ