Makine Haber

ZES, ikinci yılını 100 yeni lokasyon ile kutluyor

Türkiye’deki elektrikli otomobilleri yaygınlaştırma ve elektrikli otomobil sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırma hedefi doğrultusunda istasyon ağına 17 yeni şehir daha ekleyen ZES, açtığı 100 yeni istasyonla toplam 56 şehirde hizmet veriyor.

ZES, ikinci yılını 100 yeni lokasyon ile kutluyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli otomobiller; çevre dostu, tasarruflu, düşük emisyonlu ve aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Zorlu Enerji de, 2018 yılında kurduğu ZES (Zorlu Energy Solutions) markası ile elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de şarj istasyonları açmaya devam ediyor. Son yapılan yatırımlarla birlikte 56 şehirde elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunan ZES, 266 lokasyona ve 455 soket sayısına ulaştı.

Ak: “Kısa sürede tüm ülkeyi kapsamayı hedefliyoruz”
Elektrikli araçların, dünyanın sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji üretimine geçişinde büyük rol üstlendiğini ifade eden Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, şunları aktardı: “Elektrikli araç pazarında her geçen gün yenilikler olurken, Zorlu Enerji olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkemizde de yerli elektrikli otomobilin tanıtımıyla birlikte bu konuya olan ilgi artmış durumdayken, ikinci yaşını kutladığımız ZES markamızla da ülkemizdeki elektrikli otomobil devinimi hızlandırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Son yaptığımız yatırımlarla birlikte yüzde 40 pazar payına ulaştık. Bugün 56 şehrimizdeki 266 lokasyonda 455 soketimizle elektrikli otomobil sahiplerinin yolculuklarına eşlik ederken, kısa sürede tüm ülkeyi kapsamayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ