Makine Haber

Zero Downtime; robotları gerçek zamanlı izleyen teknoloji

Zero Downtime, her robotun mekanik yapısını, bakımını ve üretim sürecinin sağlığını kesintisiz bir biçimde gerçek zamanlı olarak izliyor. Söz konusu teknoloji, proaktif olarak potansiyel robot, kontrolör ve süreç problemlerini beklenmeyen bir duruş öncesi tespit ediyor.

Zero Downtime; robotları gerçek zamanlı izleyen teknoloji

Fanuc

Otomasyon parkurlarında beklenmedik bir duruş, dakikada 5 bin Euro gibi yüksek maliyetlere kadar çıkabiliyor. Fanuc, bu duruşları kontrol altına alarak; son derece yüksek maliyetleri düşürerek, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırarak Zero Downtime (ZDT) ile duruş maliyetlerini sıfıra indirmeyi garanti ediyor.
Yeni Fanuc ZDT kontrol mekanizması ile bütün bilgiler merkezi bir server üzerinden yönetilebiliyor ve eş zamanlı olarak cep telefonlarına gönderilebiliyor.
ZDT, her robotun mekanik yapısını, bakımını ve üretim sürecinin sağlığını kesintisiz bir biçimde gerçek zamanlı olarak izliyor. Proaktif olarak potansiyel robot, kontrolör ve süreç problemlerini beklenmeyen bir duruş öncesi tespit eden teknoloji; aynı zamanda robot konfigürasyonu seçimi gibi çevre için en uygun konfigürasyonun seçimini de mümkün kılıyor. Ekipman faydasını optimize etmek için yüksek analiz ve raporlama kullanımı da sağlayan Zero Downtime, akıllı bakım bilgilendirmeleri ile; ekipman ömrünü uzatmak, bakım maliyetlerini düşürmek, robot ömrünü uzatmak, cycle-time süresini ve enerji tüketimini azaltmak gibi gerekli aksiyon önerileri de sunarak, sistem verimliliğini optimize ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ