Makine Haber

Yılmaz: “OSB Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişiklikler sanayicilerin yüzünü güldürdü”

OSB Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişikliklerle birlikte OSB’lere birtakım kolaylıklar sağlandığını ifade eden CW Enerji’nin Genel Müdürü Volkan Yılmaz, söz konusu kolaylıklardan birinin de, güneş ve rüzgâr enerjisinden elektrik üretmenin önünün açılması olduğunu söyledi.

Yılmaz: “OSB Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişiklikler sanayicilerin yüzünü güldürdü”

Güneş enerji sistemlerinin öncü firmalarından CW Enerji’nin Genel Müdürü Volkan Yılmaz, OSB Uygulama Yönetmeliği’ndeki değişikliklerle birlikte OSB’lere birtakım kolaylıklar sağlandığını söyledi. Söz konusu kolaylıklardan birinin de, güneş ve rüzgâr enerjisinden elektrik üretmenin önünün açılması olduğunu ifade eden Yılmaz, “Değişiklikle birlikte; OSB’de yer alan sanayi ve hizmet destek parselinin boş kalan kısımlarında, katılımcının kendi ihtiyacı için gerekli olan güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurabilmesine imkân tanındı. Güneş enerjisine dayalı elektrik enerjisi üretim tesisleri, bundan sonra katılımcıya ait destek ünitesi kapsamında değerlendirmeye alınacak” diye konuştu.

“Oldukça güzel bir gelişme”
OSB’lerin, artık parsellerinin boş kalan kısımlarına güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi kurabileceklerini belirten Yılmaz, söz konusu durumun oldukça güzel bir gelişme olduğunu ifade etti. Yılmaz, şöyle konuştu: “Alanımızı genişleten ve çalışmalarımıza değer katan bu mevzuat değişikliğinden oldukça memnunuz. CW Enerji olarak, her zaman OSB’lerin yanındayız.”


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uygulama Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini kaydeden Yılmaz, düzenleme ile sanayicilerin karşılaştıkları sorunların çözümlenmesinin hedeflendiğini söyledi.
Düzenleme ile; OSB’deki firmaların kendi ihtiyacı için elektrik üretim tesisi kurulması, geri dönüşüm tesisi kurulması, emsal artış ve sanayicilerin karşılaştığı mağduriyetlerin giderilmesi gibi alanlarda pek çok adım atıldığını vurgulayan Yılmaz, “Sanayicilerin ve OSB üyelerinin talepleri değişikliklerde dikkate alındı ve beklentileri karşılandı. Yani, yönetmelikteki değişiklik ile sanayicilerin yüzü güldü” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ