Makine Haber

Yiğit: “Fanuc Türkiye Akademi eğitimleri üretkenliği maksimuma çıkarıyor”

Globalde olduğu gibi Fanuc Türkiye Akademi’de de belli başlı konular altında eğitimler verdiklerini ifade eden Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, standart formata ilave olarak müşterilerinin ihtiyaçlarına özel eğitim konuları belirlediklerini de dile getirdi.

Yiğit: “Fanuc Türkiye Akademi eğitimleri üretkenliği maksimuma çıkarıyor”

Fanuc, Türkiye’de fabrika otomasyon sistemleri konusunda verimliliği maksimuma çıkarmak için verdiği eğitimlere devam ediyor. Fanuc Türkiye Akademi, hem standart formatlar, hem de müşterilerin talebine özel içeriklerle sahadaki kalifiye iş gücünü geliştirici eğitimler yürütüyor.
Eğitimlerin müşteri sahasında ve Fanuc Türkiye Akademi Salonu’ndaki 6 kişilik sınıflarda verildiğini belirten Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, salonda 3 adet eğitim robotunun olduğunu ve her 2 katılımcıya 1 robot düşecek şekilde planlama yapıldığını söyledi. Yiğit, “Globalde olduğu gibi Fanuc Türkiye Akademi’de de belli başlı konular altında eğitimler veriyoruz. Ayrıca, standart formata ilave olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel eğitim konuları da belirliyoruz. Bu sayede hem eğitime gelenlerin hem de eğitmenlerin zamanlarını verimli bir biçimde kullanmalarını sağlıyoruz” dedi.

“Bugüne kadar 1000’den fazla personele eğitim verdik”
Bugüne kadar 1000’den fazla personele eğitim verdiklerini aktaran Yiğit, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Önümüzdeki dönemde, eğitim verdiğimiz kişi sayısının katlanarak artmasını hedefliyoruz. 2012 tarihinde başlayan Fanuc Türkiye Akademi eğitimleri, robot ve CNC ürünlerini kullanma, programlama ve arıza ile ilgili problemlerin tespiti konularında firmadaki ilgili personelleri belli bir seviyeye getiriyor. Bu sayede müşterilerimiz, sahalarında bulunan ürünleri korkmadan kullanabilirken; ürünlerin ve hattın verimliliği de artıyor. Ayrıca, duruş süreleri de minimuma inmiş oluyor.”
Pandeminin günlük hayatta olduğu gibi eğitim süreçlerinde de bir durgunluğa sebep olduğunu belirten Yiğit, pandemi döneminde kontrollü eğitimlerin sürdüğünü vurguladı. Pandemi sürecinin ilk 3 ayında, gerekli önlemleri alarak acil taleplere istinaden eğitimlerin online devam ettiğini aktaran Yiğit, Temmuz 2020 itibarıyla gerekli mesafe ve hijyen koşulları kapsamında fabrikalarda eğitimler vermeyi sürdürdüklerini kaydetti. Yiğit, “Mevcut ofisimizde haftalık olarak robot ve CNC’lerle ilgili eğitim vermek öncelikli planlarımız arasında yer alıyor. Bununla birlikte, yeni binamızdaki eğitim salonlarımızda daha modern bir alan içerisinde, daha çok uygulama yapabileceğimiz eğitimlerimize devam etmeyi planlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ