Makine Haber

Yerli ve milli donanımsal güvenlik modülü

Donanımsal güvenlik modülü ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri korumada yüksek seviyede güvenlik sunuyor. EndCrypt ise; cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan verilerin güvenliğini sağlıyor.

Yerli ve milli donanımsal güvenlik modülü

Procenne

Dijital güvenlik alanında faaliyet gösteren yerli ve milli donanımsal güvenlik modülü (HSM-Hardware Security Module) üreticisi Procenne, 2013 yılında TÜBİTAK’ın desteğiyle kuruldu. ‘milli donanımsal güvenlik modülü oluşturmak’ amacıyla yola çıkan şirket, günümüzde dijital güvenlik kapsamında yüksek teknoloji ürün ve çözümler sunuyor.
Kamu ve bankacılık sektörleri başta olmak üzere; endüstri, enerji, e-ticaret ve perakende sektörlerinin veri güvenliği ve dijital dönüşüm projelerinde sıklıkla tercih edilen ve 2019’da yüzde 70 büyüyen şirket, 2020’de yüzde 100 büyümeyi hedefliyor. Ağa bağlı olan sistemlerin yazılımını, donanımını ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade eden ‘dijital güvenlik’ alanındaki ürünleriyle öne çıkan Procenne; verilerin gizliliğini, bütünlüğünü, kullanılabilirliğini korumak, güvenlik risklerine ve tehditlerine karşı genel güvenliği sağlamak için ileri teknoloji ürün ve çözümler üretiyor. Ar-Ge faaliyetlerine yüksek düzeyde önem veren marka, cirosunun yüzde 50’sini bu alana ayırıyor.

Dijital güvenlik ciddi bir zorunluluk haline geldi
Ağa bağlı olan sistemlerin, yazılımının, donanımının ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade eden ‘dijital güvenlik’ kavramı; siber güvenlik, kriptoloji (şifre bilimi), veri güvenliği, mobil uygulama güvenliği, uçtan uca veri güvenliği ve IoT güvenliği gibi kavramların da ortak kümesi olarak biliniyor. Endüstri 4.0 ile birlikte gelen yoğun dijitalleşme ve dijital dönüşüm faaliyetleri, dijital güvenliği oldukça önemli bir düzeye getirdi. Kurum ve kuruluşlar için artık kaçınılmaz olan dijital güvenlik çözümleri, özellikle veri güvenliği konusunda oldukça yüksek performans sunma gerekliliği taşıyor. Dijital güvenliği kapsayan her türlü ihtiyaç için sunmuş olduğu ürün ve çözümlerle dikkat çeken Procenne; akıllı kimlik kartı, e-imza, e-fatura, e-belge gibi dijital dönüşüm projeleri ve bulut güvenliği alanlarında yüksek güvenlik sunuyor.

Uçtan uca veri güvenliği sağlıyor
Procenne tarafından geliştirilen bir donanımsal güvenlik modülü olan ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri korumada yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Donanım tabanlı şifreleme ile yüksek hızlı veri şifreleme, şifre çözme ve diğer kriptografi işlemlerine olanak tanıyan modül, kompakt yapısı ve ölçeklenebilir mimarisi sayesinde her büyüklükteki işletmede kullanılabiliyor.
Procenne’in bir diğer ürünü ise; cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan yazılımların güvenliğinin sağlanması için Whitebox teknolojisini kullanan uç nokta yazılım güvenlik modülü EndCrypt. Bu ürün, kriptografik işlemlerin anahtar gibi gizli bir bilginin açığa çıkarılmasına gerek kalmadan yapılmasına olanak tanıyor. İleri teknolojiye sahip ProCrypt ve EndCrypt ürünleri sayesinde Procenne, kullanıcıları için uçtan uca veri güvenliği sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ