Makine Haber

Yeni sayısal hassas delik işleme takımları serisi

EBore hassas delik işleme sistemi; 6 mm’den 1020 mm’ye kadar çap aralığını kapsayan kesme ünitelerinden ve bir vidayı döndürmek kadar kolay duruma getirilen hassas ayarlama sayesinde maliyetli hataları geçmişte bırakan, isteğe bağlı seçenekli bir sayısal ekrandan oluşuyor.

Yeni sayısal hassas delik işleme takımları serisi

Kennametal

Kennametal, hassas ayarlamayı kolaylaştıran, daha verimli, öngörülebilir ve hassas dik doğrulukta delik işleme sağlayan yeni sayısal hassas delik işleme takımlarının serisini tanıttı. EBore hassas delik işleme sistemi; 6 mm’den 1020 mm’ye (0,236 inç’ten 40,157 inç’e) kadar çap aralığını kapsayan kesme ünitelerinden ve bir vidayı döndürmek kadar kolay duruma getirilen hassas ayarlama sayesinde, maliyetli hataları geçmişte bırakan, isteğe bağlı seçenekli bir sayısal ekrandan oluşuyor.

Paul: “Maliyetli hataları azaltır”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kennametal Küresel Ürün Müdürü Marcus Paul, şunları söyledi: “Birçok iş parçası için delik işleme işlemi genellikle son adımdır ve basit bir hata parçaların hurdaya çıkmasına neden olabilir. Kennametal eBore hassas delik işleme sistemi, geleneksel ‘işsonu sınıflandırma sayımı’ gerektiren delik işleme yaklaşımını ortadan kaldırır ve maliyetli hataları azaltır. Sadeliği ve kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcı tarafından olağanüstü ilgi gördük. Ayrıca, aynı eBore sayısal cihaz birden çok tip takımda ve çeşitli tezgahlarda kullanılabildiğinden, takım bütçesinde de kolaylık sağlamaktadır.”

Ayar vidasının ne kadar döndürüldüğünü saymak artık geçmişte kaldı
2 mikron değer aralığında hatasız ayar ve hassas dik doğruluk sağlayan Kennametal’ın eBore sayısal cihazı, son derece kullanışlı olmasına karşın, yine de Kennametal sayısal delik işleme sisteminin isteğe bağlı seçenekli bir parçasıdır.
Kennametal’in sayısal eBore cihazı ile, hassas delik ayarı yapmak ve kayıp değerleri varsaymak amacıyla ayar vidasının ne kadar döndürüldüğünü saymak artık geçmişte kaldı. 0,002 mm (0,00008 inç) ayar hassasiyeti ile talaş yoğunluğuna ve soğutma sıvısı etkisine dayanıklı cihaz, delik işleme barasının hareketinin izlenebildiği bir cam göstergeye sahiptir. Kolayca yerine oturtulur, delik işleme başlığının ayar vidası istenen değerde çevrilir ve takım artık bir sonraki delik işleme için hazır durumdadır.

Delik işleme kafasını iş milinden çıkarmaya gerek yok
EBore sayesinde, ayarlama veya işsonu sınıflandırma sayımı veya not alma için delik işleme kafasını iş milinden çıkarmaya gerek yoktur. Delik işleme kafasının kilitleme vidasının aşırı derecede sıkılması nedeniyle ters tepki (boşluk oluşması) ve hareket konusundaki endişeler, aynı şekilde bitimsiz kontrol kesintileri ve ‘deliğe korkarak girme’ gibi durumlar artık geçmişte kaldı. Sonuç olarak; daha az hurda çıktısı, daha az arıza süresi ve daha hızlı kurulumlar elde edilir. Cihaz kullanılmadığında 30 saniye sonra kendiliğinden kapanır ve pil değişim süreci aralığında 5.000’den fazla ayarlama yapılabilir. İşmili dönmeye başlamadan önce delik işleme kafasının çıkarması unutulduğu durumlarda, bir küresel ve yaylı kavrama düzeneği ekranın 500 devirde (RPM’de) otomatik olarak serbest kalmasını sağlayarak olası hasarları önler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ