Makine Haber

Yeni plazma kesme makinesi FlexCut 125

İşletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltan FlexCut125, üstün kesim kalitesi sunan sabit akımlı plazma kesme güç kaynağı sayesinde tekrarlanan işlemlere olan ihtiyacı düşürüyor. Makine, torç ve sarf malzemesi ile ürün tasarımı noktasında altı kat daha uzun sarf malzeme ömrü sağlıyor.

Yeni plazma kesme makinesi FlexCut 125

Lincoln Electric Türkiye

Lincoln Electric Türkiye, inventör platformu üzerine kurulan; yüzde 100 çalışma çevriminde 125 amper akım veren, plazma kesme, işaretleme ve oluk açma işlemleri için yüksek performans sunan en yeni makinesi FlexCut125’i piyasaya sürüyor. Mümkün olan en temiz ve en hızlı kesimi sunan yeni makine; orta büyüklükte bir atölye ya da endüstriyel ağırlıklı bir imalat işlemi fark etmeksizin, tüm çalışmalarda ihtiyaçların çok daha ötesinde bir performansa sahip.
İşletme maliyetlerini de önemli ölçüde azaltan FlexCut125, üstün kesim kalitesi sunan sabit akımlı plazma kesme güç kaynağı sayesinde tekrarlanan işlemlere olan ihtiyacı düşürüyor. Torç ve sarf malzemesi ile ürün tasarımı noktasında altı kat daha uzun sarf malzeme ömrü sağlayan makine; basit, güvenilir ve dokunmatik bir ark başlatma seçeneğiyle yüksek frekanslı başlatma sistemlerinden kaynaklı arıza sorunlarının çoğunu ortadan kaldırıyor. Lincoln Electric Türkiye, yeni ürünü özellikle; çelik imalatı, boru kesme, yapısal çelik imalatı, otomotiv ve gemi inşası endüstrileri için özel olarak tasarladı.

Beklenenin çok daha ötesinde bir performans sunuyor
Plazma kesme makinesinden beklenenin çok daha ötesinde bir performans sunan FlexCut®125; plazma işaretleme özelliğine sahip tek makine olması, tüm yüzeylerde işlem gerçekleştirmeye olanak vermesi ve en iyi kesme ve işaretleme performansıyla kendi sınıfındaki diğer ürünlerden ayrışarak kaynak sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Makine; mekanize kesme uygulamasında 25 mm’ye kadar yumuşak çelik malzemenin delinmesi veya genişletilmiş metallerin kesilmesi gibi işlemlerde, kaynak ustalarının daha az kenar eğimi ve üstün kenar kalitesi elde etmesine imkân veriyor.
Kaynak profesyonellerine kolay ve pratik uygulama imkânı sağlayan FlexCut 125’in ön yüzeyinde bulunan LCD ekran ile ayarlar kolayca takip edilebiliyor, basınç regülatörü düğmesi ile sistem basıncı istenilen şekilde ayarlanabiliyor. Makine ile yüksek frekanslı başlatma sistemlerine gerek duymadan kaliteli ve güvenilir bir ark elde edilebiliyor. Bütün plazma kesme işlemleri için maliyetleri kontrol altında tutmanın kritik bir önem taşıdığı göz önünde bulundurulduğunda FlexCut 125, altı kata kadar daha uzun sarf malzeme ömrüyle de işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürüyor. Daha yüksek kesme hızları sayesinde, daha kısa sürede daha fazla üretkenlik elde edilmesine imkân veren makine ile tamamlanan kesim neredeyse çapaksız görünüme kavuşuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ