Makine Haber

Yeni nesil partikül kontaminasyonu monitörü icount LaserCM30

Sahada teşhis için kullanılabilen ve kullanıcı dostu bir cihaz olan Parker icount LaserCM30 partikül kontaminasyonu monitörü, servis personeline çok çeşitli uygulamalarda hidrolik akışkanların veya yağların temizliğini hızla ve kolayca değerlendirebilme olanağı sağlıyor.

Yeni nesil partikül kontaminasyonu monitörü icount LaserCM30

Parker

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Parker Hannifin Hydraulic and Industrial Process Filtration Division, Parker icount LaserCM30 partikül kontaminasyonu monitörünü piyasaya sürdü. Sahada teşhis için kullanılabilen ve kullanıcı dostu bir cihaz olan ürün, servis personeline çok çeşitli uygulamalarda hidrolik akışkanların veya yağların temizliğini hızla ve kolayca değerlendirebilme olanağı sağlıyor. Bu uygulamalar arasında; tarım, inşaat, petrol ve gaz, elektrik üretimi, denizcilik, madencilik, ormancılık ve endüstri sektörlerinde kullanılan ekskavatörler, konteyner istifleyiciler, tekerlekli yükleyiciler, sondaj ekipmanı ve direksiyonla yön verme ekipmanı yer alır.
Akışkan sistemi kontaminasyon izleme cihazlarının yeni neslini temsil eden Parker icount LaserCM30, 90 saniyeden kısa süren test prosedürleri sunuyor. ISO 4406, NAS 1638, AS4059 ve GOST gibi birden çok standarda uygun temizlik raporlaması, veri girişi ve dâhilî yazdırma özelliklerinin hepsi monitörde bulunuyor.

ISO 0-ISO 22 kalibrasyon aralığında doğru kontaminasyon ölçümünü sağlıyor
Mikro işlemci ile kontrol edilen optik tarama işlevini içeren icount LaserCM30; monitör doygunluğuna yol açmaksızın, ISO 0-ISO 22 kalibrasyon aralığında doğru kontaminasyon ölçümünü sağlıyor. Partiküller, ışık yoğunluğunu zamana karşı kaydedilen bir voltaj çıkışına dönüştüren fotodiyot ile ölçülür. Partikülün pencereden geçmesi sırasında ışık miktarında meydana gelen kayıp, partikülün boyutuyla orantılıdır. Voltajdaki bu azalma ölçülür ve icount LaserCM30’un bilgisayarında, partikül boyutuna göre altı kanaldan birine depolanır. Referans olması amacıyla diğer boyutlar da hesaplanır. Ölçümler, kabul edilen ISO/AS ve NAS standartlarında kâğıda yazdırılmaya veya RS232 bağlantısıyla bilgisayara indirilmeye hazır biçimde elde taşınan LCD ekranda görüntülenir. Dâhilî bilgisayar, 1000’e kadar test sonucunun depolanmasına olanak sağlar.

Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip
icount LaserCM30’un kompakt, kullanıcı dostu tasarımı ve kullanım kolaylığı, cihazı pazardaki diğer portatif partikül monitörleri arasında öne çıkarıyor. Cihazın çalıştırılması için el terminalindeki başlatma butonuna basmak yeterli. Yağ sistemlerinin ve sıvı yakıtların kontaminasyon izleme testlerinin zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak şekilde etkin olarak yapılabilmesi için icount LaserCM30’un mikro işlemci kontrolüne özel diyagnostik özellikleri eklendi. Artık kontaminasyon izleme işlemlerinin, üretim sırasındaki hizmet dışı kalma sürelerini azaltacak şekilde, uygulama sırasında yapılabilmesi mümkün.

Skilton: “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kendimizi geliştiriyoruz”
Parker Hannifin Hydraulic and Industrial Process Filtration Division EMEA, Condition Monitoring Business Unit’te Ürün Müdürü olan Shaun Skilton, icount LaserCM30’ın lansmanı konusunda yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kendimizi geliştirerek; dünyanın her yerinde onların daha güvenli bir şekilde, sorumluluk duygusuyla ve sürdürülebilirliği sağlayarak çalışabilmelerine olanak tanıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ