Makine Haber

Yeni nesil delta robot DR-3iB/8L

Fanuc, DR-3iB/8L ile ilk yeni nesil delta robot ürününü pazara sürüyor. DR-3iB/8L’nin ebatları ve erişimi, kullanıcıların söz konusu delta robotu her türlü ürün toplama ve yerleştirme uygulamasına dâhil etmelerini kolaylaştırıyor.

Yeni nesil delta robot DR-3iB/8L

Fanuc

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, pazara kazandırdığı DR-3iB/8L delta robotların yüksek yük taşıma kapasitesi, geniş erişimi ve yüksek performansıyla çok yönlü bir çağın gelişini müjdeliyor. DR-3iB/8L’nin ebatları ve erişimi, kullanıcıların bu delta robotu her türlü ürün toplama ve yerleştirme uygulamasına dâhil etmelerini kolaylaştırıyor. Model, geniş çalışma alanları ve konveyör bant alanları ile birlikte yerleşimin kısıtlı olduğu alanlarda da çalışabiliyor. 10.000 mm/s’lik hızıyla ileri hareket performansı, DR-3iB/8L’yi klasik ürün toplama ve yerleştirme uygulamalarının dışında; gıda, enerji ve ilaç endüstrilerindeki paketleme uygulamaları için de mükemmel seçim haline getiriyor.

Zeminde daha az yer kaplıyor
DR-3iB/8L büyük ve hali hazırda gruplanmış ürünlerin paketlenmesinde kullanılmasının yanı sıra, güneş panelleri veya pil takımlarının yer aldığı uygulamalarda da kullanılabiliyor. Seri bağlantı robotuna kıyasla delta robot, kurulumu esnasında hattın üstüne monte edildiği için zeminde daha az yer kaplıyor. DR-3iB/8L, bu yönüyle özellikle ciddi alan sıkıntıları altında en ideal otomasyon çözümünü sunması gereken kullanıcılar için büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fanuc Europe GmbH Robot Bilimi Ürün Müdürü Thomas Schneider, “Bu model, daha büyük parçaların taşınması veya çoklu parçaların toplanmasına izin verecek şekilde, tipik delta robotlara kıyasla daha büyük tutucuları destekliyor” dedi.

Bakım sorunsuz bir şekilde başlatılabiliyor
Kurulum, işletim ve bakım kolaylığı dikkate alınarak geliştirilen DR-3iB/8L’nin içi boş bilek tasarımı (Ø= 20 mm), kablo setini düzgünce robotun içinde tutarak; hem mekanik müdahalelere karşı koruyor, hem de kurulumu kolaylaştırıyor. Tüm ana aksların redüktörlerindeki izleme pencereleri, kullanıcının gres veya yağ birikimini rahatça tespit etmelerini mümkün kılıyor. Bu sayede, bakım sorunsuz bir şekilde başlatılabiliyor. Bununla birlikte, robotun köşeli dış yüzeyi, konveyör bantlarındaki sıvıları temizlikten sonra ürünleri kontamine etmeden bant üzerinde akıtıyor.

Boyalı veya kaplamalı olarak üretiliyor
İki farklı yüzey ile piyasaya sunulacak olan DR-3iB/8L, düzgün ve temiz bir yüzey elde etmek için boyalı veya kaplamalı olarak üretiliyor. Her iki tür yüzeyi de gıda uygulamalarında kullanılabilecek olan robotun kaplamalı türü, boyanın gıda ürünlerine ufalanıp dökülmesi riskini ortadan kaldırdığı için ilave bir avantajla öne çıkıyor. DR-3iB robotları tüm akslarda gıda sınıfı gresle donatılmış olup, çok yönlü pazar gereksinimlerini karşılamak için asit ve alkali temizleyicilere karşı dayanıklılığıyla da fark yaratıyor.

Fanuc’un tüm gelişmiş yazılımlarını destekliyor
DR-3iB/8L, Fanuc’un iRVision yazılımı, iRPickTool yazılımı ve verimliliği oldukça artıran R-30iB Plus kontrolörüyle çalışabiliyor. Bu yeni nesil delta robotlar, tüm diğer gelişmiş Fanuc robot yazılımlarıyla da uyumlu olarak kullanılabiliyor. Fizibilite için Roboguide simülasyon yazılımı, mali risk almadan veya pahalı mekanik tasarımlar yaratmadan, oluşturulan çalışma hücresi, erişim ve robot dayanıklılığı bazında ürün toplama veya paketleme projesini önceden kontrol edebiliyor. Böylece Fanuc, çok çeşitli ürün toplama ve paketleme uygulamaları için tek durak noktası olan bir çözüm sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ