Makine Haber

Yapay zeka özellikli robotik çözümler için iki şirket ortaklık kurdu

ABB ve Covariant tarafından kurulan ortaklık; akıllı robotların dinamik ortamlarda insanlarla birlikte çalışabildiği, tamamlanan her görevle birlikte öğrenme ve geliştirme yapabilen ve artık yapay zekaya sahip olan robot ortak vizyonu için iki şirketi bir araya getiriyor.

Yapay zeka özellikli robotik çözümler için iki şirket ortaklık kurdu

Endüstriyel robotların önde gelen tedarikçilerinden ABB ve Silikon Vadisi yapay zeka (AI) girişim şirketi Covariant, tamamen otonom depo sipariş hazırlama çözümüyle başlayarak, yapay zeka özellikli robotik çözümlerini pazara sunmak için bir ortaklık kurdular. Ortaklık; akıllı robotların dinamik ortamlarda insanlarla birlikte çalışabildiği, tamamlanan her görevle birlikte öğrenme ve geliştirme yapabilen ve artık yapay zekaya sahip olan robot ortak vizyonu için iki şirketi bir araya getiriyor.

Atiya: “Yepyeni bir fırsat ve uygulama alanı açıyoruz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü Başkanı Sami Atiya, “Covariant ile ortaklığımız, dağıtım ve e-ticaret gibi yeni büyüme sektörlerinde genişleme ve bu alanlarda ölçeklendirme potansiyelini kullanma stratejimizin bir parçası. Bu iş birliği; müşterilerimiz için robotik çözümlerde 1 numaralı seçenek olma ve tekliflerimizi mükemmel bir şekilde tamamlama hedefimize katkıda bulunmaktadır. Yapay zekanın robotlarımızla birleşmesiyle birlikte, çeşitli endüstriler için yepyeni bir fırsat ve uygulama alanı açıyoruz” dedi.

Chen: “Yapay zekayı laboratuvardan çıkarmamız gerekiyor”
“Yapay zekayı ilerletmek istiyorsak; şimdi onu laboratuvardan çıkarmamız ve gerçek dünyaya uygulamamız gerekiyor” diye konuşan Covariant Kurucu ve CEO’su Peter Chen ise, şunları söyledi: “ABB’nin otomasyon sistemlerini en zorlu endüstriyel ortamlara yerleştirme konusundaki saha bilgisi ve uzmanlığından yararlanarak, dünya çapındaki müşteriler için yapay zeka robotik çözümleri oluşturmak üzere onlarla birlikte çalışabildiğimiz için çok mutluyuz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ