Makine Haber

Yalça: “Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalışıyoruz”

Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalıştıklarını ifade eden ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça, intermodal taşımacılığın yapısı gereği daha öngörülebilir termin süreleri verebildiklerinin altını çizdi.

Yalça: “Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalışıyoruz”

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, uluslararası ticareti de olumsuz bir şekilde etkiledi. Birçok Avrupa ülkesi, kendi sınırlarından geçen sürücülere karantina zorunluluğu getirdi. Bundan dolayı, taşıma operasyonlarını sorunsuz sürdürmek isteyen lojistik şirketleri de intermodal taşıma türlerine yoğunlaştılar.
Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında lojistik hizmetleri sunan ISD Logistics, Koronavirüs salgını öncesinde yoğun olarak gerçekleştirdiği karayolu taşımalarını söz konusu süreçte yarıya düşürerek, intermodal taşımalarını 5 kat artırdı.

“Ürünlerin zamanında yerine ulaşması gerekiyor”
Koronavirüs salgını döneminde ticaretin aksamamasının daha da önemli olduğuna dikkat çeken ISD Logistics’in CEO’su Korkut Koray Yalça, “Özellikle, gıda ürünleri ve temizlik/hijyen ürünlerinin hammaddeleri olan kimyasal ürünlerin zamanında yerine ulaşması gerekiyor. Ancak, hâlihazırda sürücülerin sınır kapılarında 14 gün karantinaya alınması, karayolu taşımalarını yavaşlatıyor” diye konuştu.
İntermodalin toplam taşımalarının yüzde 35’ini oluşturduğunu söyleyen Yalça, şunları aktardı: “Demiryolu ile Avrupa’ya ulaşıp, teslimatın yapılacağı ülkede lokal sürücüler ile çalışıyoruz. Bu sayede ticaret aksamıyor. Bu dönemde teslim süreleri daha da önemli hale geldi. İntermodal taşımacılığın yapısı gereği daha ön görülebilir termin süreleri verebiliyoruz.”
Koronavirüs kapsamında tüm önlemleri aldıklarını dile getiren Yalça, hem çalıştıkları lokal sürücüler, hem de yönetim ekipleriyle tüm operasyonları sağlıklı bir şekilde yürütebildiklerini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ