Makine Haber

wire ve Tube 2020’nin 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor

Tel, kablo ve boru endüstrisinde faaliyet gösteren firmaların ürünlerini sergileyeceği ihtisas fuarı ikilisi wire ve Tube’nin, bu yıl 130 ülkeden 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Etkinlikler, eş zamanlı olarak 30 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Düsseldorf Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

wire ve Tube 2020’nin 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor

30 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Almanya’da Düsseldorf Fuar Merkezi’nde düzenlenecek wire ve Tube 2020 fuarlarında, tel, kablo ve boru endüstrisinde faaliyet gösteren firmalar en son teknolojiye sahip ürünlerini sergileyecekler. 16 sergi salonunda gerçekleştirilecek etkinlikler, 120 bin metrekarenin üzerindeki net alanda 2 bin 600 katılımcıyı bir araya getirecek.
Fuarların tanıtımı için İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Messe Düsseldorf Genel Müdürü Wolfram N. Diener, şunları söyledi: “12 bin 27 metrekarelik alanı ve 10 bin kişilik kapasitesiyle yeni çok amaçlı Salon 1, Tube katılımcılarına yeni sunum seçenekleri sağlayacak. Daha fazla yer, daha fazla büyüme potansiyeli demektir: katılımcılar artık kendilerini ve ürün portföylerini en iyi şekilde sunmak için daha büyük, çok yönlü ve dijital olarak donatılmış fuar stantları için yer ayırtabilirler. Ayrıca, ilk defa wire 2020 boyunca bitmiş ürünler gösterilecek. Bağlantı elemanları ve yaylar Salon 16 ve 17’de sergilenecek.”

“Çinli katılımcılar Salon 17’de ürünlerini sergileyecekler”
wire 2020’nin 9 ilâ 17 arasındaki salonlarda gerçekleştirileceğini aktaran Diener, “Fuarda; tel üretimi ve tel işleme için makinalar ve ekipmanlar, proses mühendisliği araçları ve yardımcıları, malzemeler, fiber optik teknolojileri, özel teller ve kabloların yanı sıra, ölçme, kontrol ve otomasyon teknolojisi alanlarındaki yenilikler gösterilecek. Tel ve kablo makinaları imalatçılarına ilave olarak; tel ve kablo ürünleri ile bayiler, Salon 9 ile 12 ve Salon 14 ilâ 17 arasında yer alacaklar. Örgü kaynak makinaları ise Salon 15’te sergilenecek. Bu ağır makineler, işletimleri için kalın kabloların yerleştirilmesini ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden, ciddi lojistik zorluklarla karşı karşıyalar. Salon 17’de Çinli katılımcılar, tel ve kablo çözümlerini ‘meet China’s expertise’ (Çin’in uzmanlığıyla tanışın) başlığı altında sergileyecekler” ifadelerini kullandı.

Wolfram N. Diener, wire ve Tube 2020’nin tanıtımı için İstanbul’da basın toplantısı düzenledi.

“Salon 16 ve 17’de bir ilke imza atacağız”
Salon 16 ve 17’de bir ilke imza atacaklarını aktaran Diener, ilk defa bağlantı elemanları ve yaylar için eksiksiz değer zincirinin söz konusu alanda sunulacağını aktardı: “Bu alanda; hammaddeler, makinalar ve ekipmanların yanı sıra bitmiş ürünler de sergilenecek. Vidalar, bağlantı elemanları, inşaat ve montaj parçaları ile her çeşit yaylar ve kıvrılmış tel parça üreticileri, distribütörleri ve alıcıları için wire Düsseldorf, 2020 yılında yeni bir bilgi ve sipariş platformu haline gelecek.”

“Tube 2020’nin kapsamı genişletildi”
Boru endüstrisinin tüm süreç zincirinin sunulacağı Tube 2020’nin; 1, 3, 4, 5, 6, 7.0 ve 7a salonlarında ziyaretçilerini ağırlayacağını bildiren Wolfram N. Diener, “Fuarın genişletilmiş kapsamı; boru üretimi ile boru işlemenin yanı sıra, hammaddeler, borular ve aksesuarlar, ikinci el makineler, süreç mühendisliği araçları ve yardımcı malzemelere ilave olarak, ölçüm, kontrol, otomasyon ve muayene teknolojisi ile ilgili makina ve ekipmanları içeriyor. Bu kapsam; boru ve boru hattı ticareti, OCTG teknolojisi, profiller, makinalar ve plastik borular ile tamamlanmaktadır” dedi.
Boru üreticileri ve distribütörlerinin 1, 3 ve 4 numaralı salonlarda yer aldığını dile getiren Diener, şunları anlattı: “Böylece, makinalarını, ekipmanlarını ve ürünlerini yoğun bir şekilde sergilemek için geniş bir alana sahip oluyorlar. 5, 6 ve 7a salonlarında ise boru işleyicileri yer alıyor. Çin’in boru alanındaki becerileri de, Salon 7’de ‘meet China’s expertise’ başlığı altında sergilenecek.”
Diener son olarak, 2020 yılında wire ve Tube ihtisas fuarı ikilisinin 130 ülkeden 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlamasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ