Makine Haber

Wipelot, FiRa Consortium’a üye olarak global arenadaki konumunu daha da güçlendirdi

Yakın dönemde Ultra Geniş Bant Teknolojisi (UWB) ile donanım ve çözüm üreten teknoloji firmalarının bir araya geldiği UWB Alliance’a üye olan Wipelot, UWB kullanımını destekleyen ve standardizasyon çalışmaları yürüten FiRa Consortium’a da üye olarak, global arenadaki konumunu daha da güçlendirdi.

Wipelot, FiRa Consortium’a üye olarak global arenadaki konumunu daha da güçlendirdi

Endüstriyel IoT alanında çok sayıda çözümü hayata geçiren Wipelot, yüzde 100 yerli sermaye ile Türk mühendisler tarafından geliştirilen çözümleriyle; ABD, Fransa, Suudi Arabistan, Kanada, Hindistan ve Katar başta olmak üzere 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Global şirketlerin ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu konumundaki firmaların dijitalleşen iş süreçlerinde verimlilik, hız artışı ve iş güvenliği sağlayan şirket, bu yıl sektördeki 15’inci yılını kutluyor. 2020’de ihracat hedefini daha da büyüterek Avrupa ve Amerika pazarlarında yurt dışı satış faaliyetlerini artıran Wipelot, hedef pazarları arasına Ortadoğu ülkelerini de aldı.
Yakın dönemde Ultra Geniş Bant Teknolojisi (UWB) ile donanım ve çözüm üreten teknoloji firmalarının bir araya geldiği UWB Alliance’a üye olan Wipelot; erişim kontrolü, konum tabanlı hizmetler ve cihazdan cihaza servisler gibi kullanım durumları için UWB teknolojisinin kullanımını destekleyen ve standardizasyon çalışmaları yürüten FiRa Consortium’a da üye olarak, global arenadaki konumunu daha da güçlendirdi.

Ok: “UWB, cihazların kablolar olmadan birlikte çalışmasına olanak sağlıyor”
Cihazların birbirleriyle iletişim kurması gerektiğinde kablo yönetiminin büyük bir sorun olduğunu söyleyen Wipelot CEO’su M. Rifat Ok, “Ultra Geniş Bant Teknolojisi (UWB), bu cihazların kablolar olmadan birlikte çalışmasına olanak sağlıyor. UWB’nin en önemli avantajlarından biri ise, gerçek zamanlı konum belirleme sistemlerinde daha hassas; hatta santimetre düzeyinde hassas konum tespiti yapabiliyor olması. Biz de, otomasyondan konum belirleme sistemlerine, iş güvenliğinden veri ölçüm ve analizine kadar ekonomik ve pratik kablosuz çözümler sunan Wipelot ürünümüz ile; tüm varlıkların ve durumlarının görünürlüğünü sağlayarak, dijitalleşme yolunda temel bir eksiği tamamlıyoruz. Ayrıca, konum temelli süreçlerdeki olası zaman kayıplarını tespit ederek uçtan uca izlenebilirlik sağlıyoruz. Bu noktada, Türkiye’de kendi sektörümüzde attığımız adımlardan ve sunduğumuz hizmetlerden emin bir şekilde yol almaya devam ediyor, Ultra Geniş Bant Teknolojisi ile ilgili çalışmaları dünya ile aynı anda takip etmek ve uygulamak için üyelikler gerçekleştiriyoruz. Bu konsorsiyumlar, dünyada bizler gibi UWB teknolojisi alanında önemli Ar-Ge çalışmaları yapan firmaların üye olduğu kuruluşların başında geliyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ