Makine Haber

Weidmüller, zorlu pazar şartlarına rağmen satış gelirlerini artırdı

Hannover Messe Fuarı’nın iptal edilmesi nedeniyle şirketin rakamlarını ilk kez online basın toplantısı ile açıklayan Weidmüller Grubu, zorlu pazar koşullarına geçen 2019 mali yılını başarılı sonuçlarla kapattı. Grup, söz konusu dönemde yaklaşık yüzde 1’lik artışla 830 milyon Euro’luk satış geliri elde etmeyi başardı.

Weidmüller, zorlu pazar şartlarına rağmen satış gelirlerini artırdı

Weidmüller Grubu, zorluklarla geçen 2019 mali yılını başarılı sonuçlarla kapattı. Alman Elektrik ve Elektronik Üreticileri Birliği verilerine göre, satışlarda yüzde 1,8’lik bir düşüş yaşanan piyasa ortamında şirket, yaklaşık yüzde 1’lik artışla 830 milyon Euro’luk satış geliri elde etti. Grup, Hannover Messe Fuarı’nın iptal edilmesi nedeniyle rakamları ilk kez online basın toplantısında açıkladı.

Bibelhausen: “Büyük zorluklarla karşı karşıyayız”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Weidmüller Grubu Yönetim Kurulu Sözcüsü Volker Bibelhausen, “Özellikle yılın ikinci yarısındaki ekonomik yavaşlama ve ekonomik koşullar göz önüne alındığında sonuçtan memnunuz. Ekonomik durum 2019’un ilk altı ayında sabit kalırken; yılın ikinci yarısında önemli bir küresel gerileme yaşandı. Büyük zorluklarla karşı karşıyayız. Ancak, sadece bu zorlukların üstesinden gelmekle kalmayıp; aynı zamanda onlarla birlikte büyüyeceğimizden eminiz. Elektro mobility gibi gelecekteki pazarlara girişimiz; otomasyon ve IIoT çözümlerimiz gibi gelecekte de bize yardımcı olacak” dedi.

Berger: “Gereklilikten doğan bir erdem yaratıyoruz”
Hannover Messe Fuarı’nın önemini vurgulayan Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Timo Berger ise, şu ifadeleri kullandı: “Etkinlik, en son teknolojik gelişmeleri müşterilerimizle tartışmak için her zaman hârika bir fırsat sunuyor. Bu yıl Hannover’de 170 yıllık yıldönümünü kutlamayı amaçlayan Detmold merkezli şirketimizin, ticaret fuarı için hazırladığı pek çok öne çıkan özelliği vardı. Bu nedenle, şirketimiz bu ürün yeniliklerini sunmak için dijital bir ticaret fuarı tasarladı. Söz konusu etkinlikte; ürünlerimizi tanıtmaya, online eğitimler sunmaya ve müşterilerimizi ek teknik özellikler konusunda bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gereklilikten doğan bir erdem yaratıyoruz.”

Sombecki: “Dikkatli davranmaya devam etmeliyiz”
2020 için mevcut durumun şu an yaşanan şartlardan ötürü zorlayıcı olduğunu söyleyen CFO André Sombecki de, “Yılın başında bile birçok belirsizlik unsuru vardı ve bu durum geleceğe dikkatle bakmamıza neden oldu. İlk çeyrekte, bir önceki yılın seviyesine eşit siparişler kaydettik. Ancak nisan ayında işler önemli ölçüde yavaşladı. Bu nedenle, tüm belirsizliklere rağmen şimdiye kadar bu krizde mâkul bir şekilde yol alabildiğimiz için memnunuz. Yavaşlamayı yaşıyoruz ve bu noktada dikkatli davranmaya devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ