Makine Haber

VW, yeni elektrikli araçlar üretmek için ABB’den 800 adet endüstriyel robot sipariş etti

2022 yılında üretimine başlanacak olan tamamen elektrikli ID. Buzz minibüsü için Hannover fabrikasını modernize eden ve son teknolojiye sahip tesisler kuran Volkswagen Ticari Araçlar, ABB’den 800 adet yüksek performanslı endüstriyel robot sipariş etti.

VW, yeni elektrikli araçlar üretmek için ABB’den 800 adet endüstriyel robot sipariş etti

ABB, Almanya-Hannover’deki fabrikasında yeni nesil elektrikli araçların üretimini desteklemek için Volkswagen Ticari Araç Bölümü’nden 800 endüstriyel robot siparişi aldı.
Volkswagen Ticari Araçlar, 2022’de üretimine başlanacak olan tamamen elektrikli ID. Buzz minibüsü için Hannover fabrikasını modernize ediyor ve son teknolojiye sahip tesisler kuruyor. ABB’nin robotları, çeşitli gövde yapım görevlerini üstlenmek için gövde kaynak atölyesine kurulacak.

Atiya: “Volkswagen ile iş ilişkimizi büyütmekten heyecan duyuyoruz”
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Volkswagen ile uzun süredir devam eden iş ilişkimizi, e-mobiliteye doğru genişlemelerini destekleyerek büyütmekten heyecan duyuyoruz. ABB’nin robotik çözümleri, Volkswagen’in üretim süreçlerine eşi benzeri görülmemiş düzeyde esneklik sağlayarak; yeni trendlere ve değişen müşteri gereksinimlerine uyum sağlamalarına yardımcı olacak. Elektrikli araç segmentinin dramatik bir şekilde genişlemesi, yeni ve yenilikçi üretim çözümleri gerektiriyor. Bu sektördeki derin tecrübemizle; otomotiv müşterilerimize daha sürdürülebilir ulaşıma yönelik bu önemli ve stratejik geçişte ustalaşmalarına yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

“ABB, otomotiv üreticilerini destekleyen yeni bir dizi yenilikçi teknolojiyi piyasaya sürdü”
Robotlara ve uygulamaya özel ekipmanlara ek olarak ABB’nin, otomotiv endüstrisine standartlaştırılmış üretim hücreleri ve komple üretim hatlarının tasarımı, planlaması ve uygulamasını sunduğunu da anlatan yetkililer, şunları aktardılar: “ABB Ability platformu aracılığıyla müşteriler ayrıca; süreç optimizasyonu, robot filo yönetimi ve kestirimci bakım dâhil olmak üzere çeşitli dijital hizmetlerden yararlanma fırsatına sahipler. Bu yıl ABB, kişiye özel boyanmış otomobillerin boyanabilmesi için PixelPaint çözümü gibi, verimliliği artırmada ve çevresel performanslarını iyileştirmede otomotiv üreticilerini destekleyen yeni bir dizi yenilikçi teknolojiyi piyasaya sürdü. PixelPaint, aşırı püskürtmeyi ortadan kaldırmak için bir mürekkep püskürtmeli başlık kullanır. İki tonlu boyanın ve ayrı tasarımların tek geçişte maskeleme ve maskeleme olmadan uygulanmasını sağlar. Bu, çevrim sürelerini yaklaşık yüzde 50 azaltır ve boyanın yüzde 100’ünün gövdeye uygulanması ile sürdürülebilirliği iyileştirir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ