Makine Haber

Vitesco Technologies, Çin’de hibrid ve elektrikli güç aktarma organları için teknolojiler geliştirecek

Vitesco Technologies, Çin’in Tianjin kentinde bir araştırma ve geliştirme merkezi inşa etmek için fizibilite çalışmalarını tamamladı. TEDA İdari Komitesi ile Vitesco Technologies arasında imzalanan anlaşma kapsamında, Ar-Ge merkezinin 2021’de tamamlanması planlanıyor.

Vitesco Technologies, Çin’de hibrid ve elektrikli güç aktarma organları için teknolojiler geliştirecek

Araç elektrifikasyonu alanının dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Vitesco Technologies, Çin’in Tianjin liman kentinde bir araştırma ve geliştirme merkezi inşa etmek için fizibilite çalışmalarını tamamladı. Tianjin Ekonomik-Teknolojik Kalkınma Bölgesi (TEDA) İdari Komitesi ile Vitesco Technologies arasında imzalanan anlaşma kapsamında, Ar-Ge merkezinin 2021 yılında tamamlanması planlanıyor. Söz konusu merkezde, hibrid ve elektrikli güç aktarma organları için teknolojiler geliştirilecek.

Stierle: “En fazla büyümeyi beklediğimiz bölgenin merkezinde”
Çin’de gerçekleştirecekleri yeni yatırım hakkında açıklamalarda bulunan Vitesco Technologies Elektrifikasyon Teknolojileri İş Kolu Başkanı Thomas Stierle, “Tianjin’deki yeni merkezimiz, önümüzdeki yıllarda elektrifikasyon alanında en çok büyümeyi beklediğimiz bölgenin tam da merkezinde yer alıyor. Yeni merkezimiz sayesinde, bu bölgedeki geliştirme kapasitemiz daha da artacak. 9 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek yeni merkezimizde; bir ofisin yanı sıra, elektrikli sürücü teknolojilerinin geniş bir yelpazede test edilebileceği ve onaylanacağı bir test laboratuvarı da yer alacak. Aynı zamanda, şirketimizin stratejisi tamamen elektrikli güç aktarma organlarına odaklanıyor. Sektöründe lider bir şirket olarak, elektrifikasyon alanında 10 yılı aşkın deneyimimize güveniyoruz ve müşterilerimizi oldukça geniş bir ürün portföyü ile buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

“PSA ve Hyundai için tam entegre elektrikli aks tahrik sistemleri üretiyoruz”
Vitesco Technologies için Tianjin’in halen Çin’deki en önemli bölgelerden biri olduğunu belirten Stierle, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “2019 yılında, Çin’de yüksek otomasyonlu üretim hatlarında en yüksek kalite standartlarında büyük çaplı üretimi mümkün kılan bir tesisi faaliyete geçirmiştik. Bu tesiste, PSA ve Hyundai için tam entegre elektrikli aks tahrik sistemleri üretiyoruz. Bu kompakt, hafif ve güçlü elektrikli sürücü, e-mobiliteyi daha düşük maliyetli ve dolayısıyla kitle pazarına daha uygun hale getirmeye katkıda bulunuyor.”

Cao: “Vitesco Technologies için yeni bir kilometre taşı”
Tianjin’deki yeni Ar-Ge merkezinin Vitesco Technologies için yeni bir kilometre taşı olduğunu kaydeden Asya Elektrifikasyon Teknolojisi İş Kolu Başkanı Yanfei Cao ise, “Bu merkezimiz; dünyanın en büyük otomotiv pazarındaki yerel müşterilerle daha yakın bağlantılar kurmamıza ve elektrifikasyon teknolojili araçların geliştirilmesi konusunda kendilerine en iyi şekilde destek vermemize yardımcı olacak. Ayrıca yeni Ar-Ge merkezi, Şangay’daki Ar-Ge merkezimizle yakın iş birliği içinde çalışacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ