Makine Haber

Vestel, ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Covid-19’un Çin’de salgın haline gelmeye başladığı Ocak 2020 itibariyle tüm eylem planlarını hazırlayan Vestel Beyaz Eşya, söz konusu tarihten itibaren aldığı önlemler, hayata geçirdiği uygulamalar ve düzenlemelerle, 7 ayrı fabrikasıyla ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Vestel, ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Vestel Beyaz Eşya, 7 ayrı fabrikasıyla ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Ocak ayından bu yana Covid-19 kapsamında gerçekleştirdiği personel bilgilendirmeleri ve eğitimleri, üst düzey hijyen tedbirleri, çalışma ve üretim alanlarının uygunluğu, yemekhaneler, dinlenme alanları, atık yönetimi, kreş ve servislerde yapılan düzenlemeler ve tüm paydaşların sağlığını gözeten uygulamaları ile şirket, Türk Standartları Enstitüsü’nün hazırladığı ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda belirtilen tüm şartları sağladı.

Erdoğan: “Ocak ayı itibariyle tüm eylem planlarımızı hazırladık”


Covid-19’un Çin’de salgın haline gelmeye başladığı Ocak 2020 itibariyle tüm eylem planlarını hazırladıklarını ve eş zamanlı olarak çalışanlarını bilgilendirdiklerini belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın sürecini en başından itibaren hassasiyetle takip ettik. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığını korumak için en üst düzey önemleri sürecin en başında uygulamaya aldık. İlk iç duyurumuzu 14 Ocak günü yaparak çalışanlarımızı bilgilendirdik ve ocak ayı sonunda personel eğitimlerine başladık. Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerini takip ederek; üretim hatlarımızdan ofislerimize, mağazalarımızdan müşteri hizmetleri uygulamalarımıza kadar titizlik içerisinde ek önlemler aldık. Bu süreci; çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını her şeyin önünde tutarak yürüttük ve bu şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Attığımız bu adımlar neticesinde de, ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldık. Bundan sonraki süreçte de; hem çalışan, hem de toplum sağlığını gözeten uygulamalarımızla Vestel teknolojisini üretmeye devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ