Makine Haber

Üzenç: “Hedefimiz; Ar-Ge odaklı girişimleri ortaya çıkarmak”

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Mentor Arayüzü Programı kapsamında 750 bin TL’lik destek alan 11 kurum arasında yer alan Teknopark İstanbul, söz konusu destek çerçevesinde 20 girişimciye 400 saati aşkın mentorluk desteği sunacak.

Üzenç: “Hedefimiz; Ar-Ge odaklı girişimleri ortaya çıkarmak”

Teknopark İstanbul, TÜBİTAK Mentor Arayüzü (BİGG+) Programı kapsamında 750 bin TL’lik destek alan 11 kurum arasında yer aldı. Program; TÜBİTAK tarafından teknoloji geliştiren girişimcilerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesini içeriyor. Teknopark İstanbul, söz konusu destek çerçevesinde 20 girişimciye 400 saati aşkın mentorluk desteği sunacak.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Yöneticisi Gürol Üzenç, “Bu destekle oluşturacağımız mentorluk programımızla, uluslararası düzeyde rekabetçi ve yüksek katma değerli ürünler üreten ve pazarlayan; tüm bunları yaparken çağdaş yönetim biliminin gereklerini yerine getiren Ar-Ge odaklı yoğun girişimler ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, markaların yaratılması ve ticarileştirme faaliyetlerinin sistematik olarak yürütülmesi ve bunun bir kültür haline getirilmesi projenin en büyük hedeflerinden biri” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ