Makine Haber

Ürek: “Yeni teknolojik ürünlere ve potansiyeli yüksek pazarlara odaklanacağız”

2021’de mevcut pazarları korumanın yanı sıra, potansiyeli yüksek yeni pazarlara da giriş yapacaklarını dile getiren Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, 2025 yılına kadar ‘yerel üretim’ anlayışı kapsamında Türkiye’deki üretimlerini artırmayı hedeflediklerini de ifade etti.

Ürek: “Yeni teknolojik ürünlere ve potansiyeli yüksek pazarlara odaklanacağız”

Binalarda, endüstride ve alt yapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra, su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerinin önde gelen markalarından Wilo, 2020’de pandemiye rağmen hedeflerini gerçekleştirdi. Dünyada 148, Türkiye’de ise 28 yıldır faaliyet gösteren şirket, 10 bine yakın ürün çeşidiyle enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyor. 2021’de daha fazla insana temiz su ulaştırma amacı doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına hız verecek olan Wilo, potansiyeli yüksek yeni pazarlara da giriş yapmayı hedefliyor.

“Türkiye’deki 30. yılımıza adım adım ilerliyoruz”
İleri teknolojiye ve enerji verimliliğine sahip akıllı pompaların yaygınlaşması için aralıksız çalıştıklarını ifade eden Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, “Yüksek hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye’deki 30. yılımıza adım adım ilerlerken; 2021’de de hem var olduğumuz pazarlar, hem de hedef pazarlarımız için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Verimli binalar ve alt yapı çalışmalarımız kapsamında su yönetimi ve endüstri alanlarındaki faaliyetlerimizi hızlandırarak, Türkiye’deki liderliğimizi pekiştirmeyi ve potansiyeli yüksek yeni pazarlara giriş yapmayı hedefliyoruz. Wilo olarak, her yıl şirket gelirimizin yüzde 3,5’ini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımızın temelinde, verimli teknolojilerle çevre ve kullanıcı dostu ürünler geliştirmek yatıyor. 2021 yılında da temiz su temini alanında yeni ürün geliştirme çalışmalarımıza artan bir ivmeyle devam edeceğiz. 100 milyon insanın temiz suya erişimini sağlama hedefimiz doğrultusunda, yenilikçi su çözümlerimizin büyüme hızını yüzde 7,5 artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

“Takip edilen marka olmaya devam edeceğiz”
2025 yılına kadar ‘yerel üretim’ anlayışı kapsamında Türkiye’deki üretimi artırmayı hedeflediklerini anlatan Ürek, faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda ilgili pazarı domine ettiklerini ve takip edilen marka olmaya devam edeceklerini ifade etti. Ürek, şöyle konuştu: “Bu doğrultuda; değişimi, suyu ve geleceği yönetmek için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Enerji çözümleri ve endüstri segmenti iş planlarımızın odağında olacak. Wilo Grup, organik olarak yıllık ortalama yüzde 6 büyüme gösteriyor. Bu doğrultuda, 2025 yılında 2 milyar Euro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”

“Dijitalleşme her bölümümüzde ağırlıklı olarak yer alıyor”
Teknolojinin gelecekte de birçok alana yön vereceğine dikkat çeken Ürek, “Bu kapsamda dijitalleşme; iş yapış süreçlerimizden ürünlerimize, tedarik sürecimizden çözümlerimize kadar her bölümümüzde ağırlıklı olarak yer alıyor. Servis hizmetlerimizde kullanıcılarımıza hem online, hem de fiziki olmak üzere iki ayrı şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz mobil ve dijital çözümümüz olan Wilo-Live Assistant sayesinde ise, kullanıcılar pompa ve pompa sistemleri hakkında tüm soru ve sorunları için bulundukları noktadan kolaylıkla servis hizmetlerimize ulaşarak, canlı ve gerçek zamanlı video iletişimi ile destek alabiliyorlar. Bununla birlikte servis hizmetlerine 7/24 ulaşma imkânı sunuyoruz. Gelen tüm talepler hızlı ve etkin bir şekilde servis hizmetlerimiz tarafından yanıtlanıyor. ‘Wilo Social’ adını verdiğimiz sosyal platform uygulamamızla; kullanıcılara anlık bildirimlerle Wilo ve sektör hakkında güncel haberlere ulaşma, yeni ürün, referanslar ve eğitimlerden haberdar olma, canlı destek özelliği ile ihtiyaç duyulan her anda yardım alabilme gibi olanaklar sunuyoruz. Bunun yanında, Wilo Grup dijitalleşme hamlelerinden en büyüğünü, Almanya’nın Dortmund şehrinde yer alan üretim merkezi WiloPark’ı 300 milyon Euro’luk bir yatırımla dijital bir üretim tesisine çevirerek hayata geçirdi” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ