Makine Haber

Universal Robots’ta Başkanlık görevine Kim Povlsen atandı

Kim Povlsen, Universal Robots’un yeni Başkanı oldu. İleri teknoloji ve ticaret alanlarında küresel anlamda şirkete idari liderlik yapacak olan Povlsen, Universal Robots’un gelecek dönemde yaşayacağı büyüme ve yeniliklere de önderlik edecek.

Universal Robots’ta Başkanlık görevine Kim Povlsen atandı

Dünyanın 50’den fazla ülkesinde 50 bin cobotuyla hizmet veren Danimarkalı cobot şirketi Universal Robots’un Başkanlık koltuğuna Kim Povlsen atandı. Povlsen, yeni görevine 1 Mart 2021’de başlayacak.

Smith: “Kolaboratif robot pazarındaki konumunu güçlendirecek”
Teradyne Endüstriyel Otomasyon Grubu Başkanı ve Universal Robots Başkan Vekili Greg Smith, atamayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kim Povlsen, robot teknolojileri alanındaki geçmişi ve engin tutkusu ile dinamik bir idareci olarak şirketin başına geçiyor. Kim’in aramıza katılmasıyla Universal Robots, global kolaboratif robot pazarındaki lider konumunu güçlendirecek. Onun liderliğinde, pazardaki yeni uygulamaları ve büyümemizi hızlandıracağız. Universal Robots, robotik alanındaki Odense inovasyon merkezinin kalbinde yer alan ana şirketlerden biri ve küresel müşterilerimiz bu Danimarka mirasının sunduğu inovasyonu ve kaliteyi tanıyor. Başarılarımızı geliştirebilecek, robotik merkezimizin ve Odense’deki genel merkezimizin daha da iyileştirilmesini destekleyebilecek Danimarkalı bir yöneticiyle çalışacağım için çok heyecanlıyım.”

Povlsen: “Otomasyonu yeniden şekillendirme potansiyeline sahip”
Universal Robots’un teknolojilerini yakından ve ilgiyle takip ettiğini ifade eden Kim Povlsen ise, “Şirket, inovasyon ve potansiyelinin zirvesinde bulunuyor. Böylesine önemli ve kritik bir liderlik teklifi geldiği için çok heyecan duydum. Kolaboratif robot kategorisine öncülük eden ve müşterilerine çeşitli endüstriyel otomasyon ihtiyaçlarında hizmet vermek için bir ortak teknoloji çözümleri ekosistemi ve geniş bir küresel dağıtım ağı oluşturan şirket, küresel ekonomide otomasyonu yeniden şekillendirme potansiyeline de sahip. Universal Robots bünyesinde çalışmayı ve çalışma arkadaşlarımdan öğrenerek bu yapının bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ