Makine Haber

Universal Robots, ücretsiz çevrimiçi cobot eğitimlerine devam ediyor

Yeni nesil cobot’larını kullanmayı öğrenmek isteyenler için UR Akademi programı kapsamında internet sayfasından çevrimiçi cobot eğitimi veren Universal Robots, 8 dil seçeneği ile ücretsiz e-sertifikalı çevrimiçi eğitim fırsatı sunuyor.

Universal Robots, ücretsiz çevrimiçi cobot eğitimlerine devam ediyor

Universal Robots, yeni nesil cobot’larını kullanmayı öğrenmek isteyenler için UR Akademi programı kapsamında çevrimiçi ücretsiz cobot eğitimi veriyor. Robot otomasyonunun herkes için erişilebilir olmasını sağlamak için çalışan şirket, 8 dil seçeneği ile ücretsiz e-sertifikalı çevrimiçi eğitim fırsatı sunuyor.
UR Akademi internet sayfasından verilen eğitim sayesinde dileyen herkesin yalnızca 87 dakika içinde cobot programcısı olabildiğini aktaran yetkililer, “CB3 ve e-Series olarak her iki robot ailesinin de eğitiminin bulunduğu çevrimiçi eğitimde; 9 modülden oluşan CB3 serisi, cobot eğitiminde robota giriş, robotun nasıl çalıştığı, uç elemanı ayarı, program oluşturma, harici cihazlarla haberleşme, güvenlik ayarları, koordinat düzlemleri, paketleme ve program akışı anlatılıyor. e-Series cobot’ların UR Akademi eğitiminde; temel seviye, ileri seviye ve uygulama eğitimi ile üç adımda cobot programlama öğretiliyor. Temel seviye eğitim, e-Series robotları çalıştırmak için gereken tüm temel kavramları, terminolojiyi ve programlama komutlarını öğretiyor. İkinci adım olan ileri seviye eğitim, temel seviye eğitimde elde edilen becerilere ilave olarak daha karmaşık konuları öğretiyor. Bu eğitim; etkin program akışı, özelleştirilmiş koordinat sistemleri ve kuvvet kontrolü aşamalarını öğrenme imkânı sunuyor” dediler.
Çevrimiçi eğitimin üçüncü ve son adım olan e-Series uygulama eğitiminin; cobotlar’ın cıvatalama, paletleme ve makine besleme gibi uygulamalarda kullanılması için gerekli bilgileri ve becerileri öğrettiğini aktaran yetkililer, “Paletleme modülünde; farklı dizilim modelleriyle çoklu katmanlı ve katmanlar arasında seperatör de içeren bir paletleme programını kolayca oluşturmak için paletleme sihirbazının nasıl kullanılacağı öğretiliyor. Cıvatalama modülünde ise, harici vidalama cihazının UR cobot ile nasıl kullanılabileceği gösteriliyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ