Makine Haber

Universal Robots, Dünya Otomotiv Konferansı’na katılacak

Universal Robots, pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilecek Dünya Otomotiv Konferansı’nda konuşmacı olarak yer alacak. Global sektör trendleri ışığında otomotiv ve teknoloji sektörünün önde gelenlerini bir araya getirecek konferansta, pandeminin otomotiv sektörüne etkileri ele alınacak.

Universal Robots, Dünya Otomotiv Konferansı’na katılacak

Kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, dünyadaki büyüklüğü yaklaşık 4,5 trilyon dolar olan, dünya ekonomisinin neredeyse yüzde 5’ini oluşturan otomotiv sektörünü 7’nci kez bir araya getiren Dünya Otomotiv Konferansı’na (WAC) konuşmacı olarak katılacak. 46 bin cobot’u ile birçok farklı sektöre hizmet veren Universal Robots, etkinlikte; montajdan kalite kontrole, üretimden parça kesimi ve boyamaya kadar birçok farklı üretim sürecinde görev alan cobot’ların sektöre sağladığı faydaları ve avantajları katılımcılarla paylaşacak.
Geçen yıl 40 ülkeden 800’ün üzerinde katılımcı ve 80’den fazla konuşmacının konferansta yer aldığını ifade eden yetkililer, “Türkiye ve dünya otomotiv sektörüyle ilgili en güncel gelişmelerin paylaşıldığı etkinlik, pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilecek. Yerli ve uluslararası birçok markadan konuşmacının katılacağı, Türkiye’deki otomotiv sektörünün nabzını tutan bir buluşma platformu olan konferansta, pandeminin ekonomiye ve otomotiv sektörüne etkileri ele alınacak” dediler.

“Konferansın gündeminde ve konu başlıklarında pandemi yer alacak”
Konferansın gündeminde ve konu başlıklarında pandeminin yer alacağını aktaran yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Birçok otomotiv üreticisi, sektörde yöneticilik yapan isim ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı konferansta; pandemi süreci ve sonrası için ekonomik beklentiler ne yönde? Sektöre yön veren firmalar nasıl bir vizyon izliyor? Otomotiv sektörünün içinden geçtiği dönüşüm yavaşlama eğilimine mi girecek? Tedarik zinciri ve satın alma süreçleri başta olmak üzere firma süreçlerinde beklenen dijitalleşme uygulamaları neler? sorularına yanıtlar aranacak. Elektrikli araçlar, yapay zeka ve otomasyon gibi mega trendler hız kaybedecek mi? Yeni trendler neler olacak? ve sektör değişime olarak nasıl adapte olmalı? sorularının yanıt bulacağı etkinlikte, üreticilerin otomotiv sektörüne yönelik geliştirdikleri yeni teknoloji ve çözüm önerileri de yer alacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ