Makine Haber

Universal Robots, Connection Days’de kolaboratif robotları anlattı

Deutsche Messe’nin düzenlediği Connection Days’e katılan Universal Robots, kolaboratif robotların üretime katkılarını anlattı. Etkinlikte; Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök ve Universal Robots Türkiye&ME Teknik Destek Mühendisi Hakan Deniz Erden konuşmacı olarak yer aldı.

Universal Robots, Connection Days’de kolaboratif robotları anlattı

Universal Robots (UR), Deutsche Messe’nin düzenlediği Türkiye’nin ilk endüstriyel dönüşüm odaklı sanal konferansı Connection Days etkinliğinin ilk gününde, ‘Industrial Digitalization Conference’a (Endüstriyel Dijitalleşme Konferansı) katıldı. Kolaboratif robotların; paletleme, paketleme, cıvatalama, polisaj ve kaynak alma gibi farklı süreçlerde kullanımının anlatıldığı ücretsiz online etkinlikte, katılımcıların soruları da yanıtlandı.
Üretimde yeni teknolojilerin ve sektörlere yönelik çözümlerin paylaşıldığı ilk sanal fuar olan Connection Days’da; Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök ve Universal Robots Türkiye&ME Teknik Destek Mühendisi Hakan Deniz Erden konuşmacı olarak yer aldı.
Universal Robots’un sanal stant ile katılarak, cobot teknolojisiyle uygulama örneklerini ele aldığı ve cobot teknolojisi hakkında bilgileri online katılımcılarla paylaştığı etkinlikte, ‘Universal Robots Özel Paneli’nde canlı cobot demo uygulamaları da gerçekleştirildi. Panelde ayrıca; makine besleme, çapak alma, polisaj ve zımparalama, kaynak, cıvatalama, montaj ve kalite kontrol gibi süreçlerde cobot’ların üreticilere sağladığı rekabet, esnek üretim, iş sağlığı ve güvenliği gibi katkılardan da bahsedildi.

Gök: “Tecrübe ve uzmanlığımızı paylaştık”


Katıldıkları tüm etkinliklerle hizmet sundukları sektörlerin yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, sözlerini şöyle sürdürdü: “Universal Robots’a özel gerçekleştirdiğimiz panelde, birçok farklı sektörden edindiğimiz tecrübe ve uzmanlığımızı, yine farklı sektörlerle paylaşmak istedik. Cobot’ların üretim alanlarında sağladığı faydaları katılımcılara anlatarak, elde edecekleri avantajlar hakkında fikir sahibi olmalarını sağladık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ