Makine Haber

Universal Robots, canlı çevrimiçi web seminerlerine devam ediyor

Covid-19 salgını süreci boyunca robotlu otomasyon çözümlerine yönelik ücretsiz olarak canlı çevrimiçi web seminerleri düzenleyen Universal Robots, 4 Haziran tarihinde ‘Cobot ile Malzeme Taşıma Uygulamaları’ adlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Universal Robots, canlı çevrimiçi web seminerlerine devam ediyor

Kolaboratif robot üreticisi Universal Robots (UR), Covid-19 sürecinde çözüm sunduğu sektörlere destek olmak için online seminerler düzenliyor. Universal Robots son olarak, üretim lojistiğinin öncü firmalarından FlexLink ve vakum teknolojileri alanında dünyanın önemli tedarikçilerinden Schmalz’ın katılımı ile bir seminer gerçekleştirdi. 4 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen ‘Cobot ile Malzeme Taşıma Uygulamaları’ adlı seminerde,  kolaboratif robot otomasyon çözümlerinin şirketlere nasıl entegre edileceği konuşuldu.
Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, FlexLink Ülke Müdürü Bahadır Çöler ve Schmalz Türkiye Genel Müdürü Tahir Kavak’ın katıldığı ve dinleyicilerin sorularının yanıtlandığı online seminerde; kolaboratif robot ile vakumlu otomatik ürün toplama, paketleme, paletleme ve gruplama gibi malzeme taşıma uygulama otomasyon çözümlerinin şirketlere entegre süreci anlatıldı. Etkinlikte ayrıca, üretim süreçlerindeki tekrarlayan ağır iş yükünden çalışanların robotlarla nasıl kurtarılacağı uygulamalı örneklerle aktarıldı. Robot teknolojilerinin sağlayacağı avantajların anlatıldığı ve uygulama örneklerinin verildiği seminerde; güvenli, hızlı ve verimli üretim için ‘Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!’ konseptiyle cobot, tutucu ve otomasyon çözümleri için doğru seçim için dikkat edilmesi gereken noktalara da değinildi.

Gök: “Değişimlere kolay adapte olabilen bir kurumuz”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Universal Robots Türkiye&ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Son derece dinamik ve değişimlere kolay adapte olabilen bir kurumuz. Pandemi döneminde dijitale hızla uyum sağlayarak hayata geçirdiğimiz canlı çevrimiçi web seminerleri ile çözüm sunduğummuz sektörlere destek olmak istedik. Bundan sonraki yeni normal döneminde de, online çalışmalarımız devam edecek ve sektörün her zaman yanında olacağız” diye konuştu.

İnternet üzerinden ücretsiz kayıt olmak mümkün
İnternet üzerinden ücretsiz kayıt olunarak katılım sağlanan ve haziran ayı sonuna kadar her perşembe saat 14.00’da gerçekleştirilecek seminerlerin bir sonraki konusu, ‘Kolaboratif Robot ile Çapak Alma ve Zımpara-Polisaj Uygulamaları’ olacak. 11 Haziran’da yayınlanacak seminere Universal Robots’un internet sitesi üzerinden kayıt olmak mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ