Makine Haber

Universal Robots, Ar-Ge çalışmalarını evlere taşıdı

Farklı bir iş modeline imza atan kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, Ar-Ge çalışmalarını da evlere taşıdı. Şirketin Ar-Ge mühendisleri, evlerinin garajında kurdukları Ar-Ge merkezleri ile pandemi döneminde de ürün geliştirmeye devam ettiler.

Universal Robots, Ar-Ge çalışmalarını evlere taşıdı

Günlük yaşanan ani değişimler, hayatın akışını ve iş yapış şeklini hızla değiştiriyor. Koronavirüs salgını ile birlikte, dünyadaki tüm ülkelerin ve tüm sektörlerin çalışma şekilleri de değişti. Ani ve hızlı değişimlere hazırlıklı olan firmalar, üretim ve hizmet alanında farklı çalışma modellerini hayata geçirerek söz konusu dönemi sorunsuz atlattılar.
Kolaboratif robot üreticisi Universal Robots (UR) da, pandemi döneminde evden çalışma modeline farklı bir boyut getirerek Ar-Ge süreçlerini evlere taşıdı. Ev ve garajlarında kendi Ar-Ge merkezlerini kuran UR Ar-Ge mühendisleri, cobotları evlerine götürerek; gerekli geliştirmeleri, yenilemeleri ve iyileştirmeleri yaptılar.

Gök: “En zorlu şartlara kolay adapte olabiliyoruz”


Hızla değişen süreçlere kolay adapte olan yapıları ile salgın sürecini sozunsuz atlattıklarını söyleyen Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, şunları aktardı: “Universal Robots olarak, zor şartlara kolay adapte olabiliyoruz ve sürecin içerisinden hızla çıkabiliyoruz. Pandemi dönemimde de, bu yapımızı son derece etkili kullandık ve süreci sorunsuz atlattık. Mühendislerimiz; standart priz ve 220 volt enerji ile çalışan, kompakt ve hafif yapıları sayesinde son derece rahat taşınan cobotları evlerine götürerek, sorunsuz bir şekilde çalıştılar. Fabrika ve üretim tesislerinde olduğu gibi, evlerde de son derece hızlı bir kurulum ve programlama imkânı tanıyan cobotlar, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarının sürdürülebilirliğine de katkı sağladılar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ