Makine Haber

Universal Robots Akademi, e-Serisi cobot eğitimlerine Türkçe dil seçeneğini de ekledi

UR Akademi’de Türkçe dil seçeneğini ekleyerek sektörde bir ilke imza atan Universal Robots, tüm sektörlerin robotik otomasyona geçişini kolaylaştırmayı ve işletmelerin kendi cobot’larını programlamalarını öğretmeyi amaçlıyor. Şirket, kısa süre içinde CB3 serisi eğitimlerine de Türkçe dil seçeneğini ekleyecek.

Universal Robots Akademi, e-Serisi cobot eğitimlerine Türkçe dil seçeneğini de ekledi

Universal Robots (UR), cobot teknolojilerinin herkes için ulaşılır ve anlaşılır olabilmesi için çalışmalarına devam ediyor. İş birliğine dayalı cobotları tanımak ve programlamasını öğrenmek isteyenler için UR Akademi’de ücretsiz sertifikalı çevrimiçi eğitimler düzenleyen şirket, e-Serisi cobot eğitimlerine Türkçe dil seçeneğini de ekleyerek sektörde bir ilki gerçekleştirdi.
Türkçe dâhil 9 dil seçeneği sunan ve 87 dakika içinde sertifikalı cobot programcısı olmayı sağlayan UR Akademi, e-Serisi eğitiminin yanı sıra kısa süre içerisinde CB3 cobot serisi eğitimlerine de Türkçe dil seçeneği ekleyecek.

Gök: “Türkçe dil seçeneği ile sektörde bir ilke imza attık”


Türkçe dil seçeneği ile sektörde bir ilke imza attıklarının altını çizen Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “UR Akademi ile; cobot teknolojilerimizi ve cobot’larımızın baştan sona tüm detaylarını anlatıyoruz ve kullanıcıları iyi bir cobot programcısına dönüştürmeyi hedefliyoruz. Cobot’larımızda bulunan Türkçe panellerimizin yanı sıra, e-Serisi eğitimlerine de Türkçe dil seçeneğini ekleyerek; cobot’larımızla kullanıcılarımız arasındaki dil bariyerini kaldırmak, Türkiye’deki herkesin cobot’larımızı kolay anlayabilmesi, öğrenilebilmesi, kurabilmesi ve programlayabilmesini amaçladık. Sertifikalı eğitimlerimiz sonrası kullanıcılar, cobot’ların kullanımını kendi dillerinde kolayca kavrayarak, hızlıca programlayabilecekler. Bu şekilde de, KOBİ’lerin de teknoloji bariyerini kolay ve uygun maliyetlerle aşmalarını ve rekabetçi olmalarına destek olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ