Makine Haber

Universal Robots, 2020 yılı rakamlarını açıkladı

Pandemi döneminde otomasyona artan taleple ilerleyişine devam eden Universal Robots, 2020 yılı rakamlarını açıkladı Geçen sene cobot sayısını 50 bine taşıyan firma, 2021’de Ar-Ge yatırımlarına daha fazla ağırlık vererek yeni ürün ve teknolojilere odaklanacak.

Universal Robots, 2020 yılı rakamlarını açıkladı

Dünyanın 50’den fazla ülkesinde hizmet veren Danimarkalı cobot şirketi Universal Robots, pandemiye bağlı artan taleple birlikte 2020’yi başarılı bir şekilde tamamladı. Geçen yıl cobot sayısını 50 bine taşıyan firma, pandemiyle beraber hizmet verdiği sektörlerin yanında olmak için 2020’de tüm eğitimlerini online platformlara taşıdı. Çevrimiçi seminer ve fuarlarla sektörün nabzını tutan şirket, sektör ve teknoloji liderleriyle bir araya gelerek, sektör sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı webinarlar düzenledi. Pandemi döneminde üretimin devam etmesi, cobot’ların herkes için ulaşılabilir ve kolay anlaşılabilir olması için eğitimlerine Türkçe dil seçeneğini de ekleyen Universal Robots, UR Akademi’nin cobot’lar hakkında bir bilgi alma ve danışma merkezine dönüşmesini sağladı. Firma, yeni yılda da online etkinliklerine yenilerini eklemeye devam edecek.

Gök: “Yeni yılda Ar-Ge’ye daha fazla odaklanacağız”


Pandemi döneminde otomasyona artan talep, yeni çözüm, ürün ve teknolojileri ile yılı başarıyla kapattıklarını belirten Universal Robots Türkiye ve ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, şunları aktardı: “2020 yılında cobot’larımızla; sağlık, üretim ve sosyal hayatta birçok ilke ve başarı hikâyesine imza attık. Ciromuzun ya da rakamlarımızın artışından daha çok önem verdiğimiz konu, insanların en çok ihtiyaç duyduğu anda cobot’larımızla onların yanında olabilmek oldu. Cobot’lar pandemi döneminde üretimde yer alarak; insanların gıda, sağlık ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarını karşıladı. Yine insanlar için hayati risk oluşturabilecek hastane gibi riskli alanların dezenfeksiyonunda, tıbbi örnek alımında görev aldı. Dünyanın birçok ülkesinde pandemiyle mücadelede tıbbı ekipman üretimini gerçekleştirdi. Cobot’ların, insanların hayatı için son derece kritik ve değerli olan bu süreçlerde yer alması bizim elde ettiğimiz rakamsal başarılardan çok daha önemli. Cobot’ların pandemideki katkılarından yola çıkarak, yeni yılda Ar-Ge’ye daha fazla odaklanacağız. Daha fazla insana, sektöre hizmet vermek ve sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kişisel çözümler sunacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ