Makine Haber

u-link uzaktan erişim servisi, esnek bir uzaktan bakım çözümü sunuyor

Weidmüller, makine ve sistemlerin bakım ve onarım süreçlerinde kolay, güvenli ve fonksiyonel bir çözüm sunuyor. u-link uzaktan erişim servisi; firmaların üretim aşamalarında yazılım bileşenleri ve otomasyon süreçlerinde maddi kayıplara yol açabilecek sorunlara karşı esnek bir uzaktan bakım çözümü sağlıyor.

u-link uzaktan erişim servisi, esnek bir uzaktan bakım çözümü sunuyor

Weidmüller Türkiye

Günümüzde üretim yapan firmaların değişen müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmeleri ve gelişmelere adapte olabilmeleri için ihtiyaç duyulan esneklik, yazılım bileşenleri ve artan otomasyon seviyesine sahip olmakla elde edilebiliyor. Ancak bu durum giderek daha karmaşık sistemlere yol açıyor. Planlı bakımlar da dâhil olmak üzere sistemde yaşanabilecek aksamalar, üretim sürecini zorluyor ve maddi kayıplara yol açabiliyor. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün önde gelen global firmalarından Weidmüller; bu noktada firmalara u-link uzaktan erişim servisi ile uzaktan erişimden saha düzeyine kadar iletişim kurma olanağı sağlayan esnek bir uzaktan bakım çözümü sunuyor.
Weidmüller’in yeni nesil teknolojisi u-link, web tabanlı uzaktan erişim hizmeti, güvenlik routerları ve ethernet switchler gibi ağ bileşenleri, entegre web sunucusuna sahip u-remote I/O sistemi ve ek haberleşme sağlayan otomasyon bileşenleri özelikleri ile dikkat çekiyor.

Uzmanlık bilgisi gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırılıyor
u-link çözümü, makine ve ekipmanlara hızlı ve güvenilir erişim sunarken; üretim tesisleri, kullanıcı, erişim hakları veya firmware versiyonlarının etkili bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Sezgisel bir şekilde kullanım imkânı sunan u-link arayüzleri, uzmanlık bilgisi gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırılıyor ve ilgili proseslere uyumlu hale getiriliyor. Sunucu bakımlarının yapılacağı süreçte de, kullanıcı tarafında herhangi bir bağlantı kopması yaşanmıyor. Avrupa’daki güvenli sunucular, uzaktan bakım sırasında farklı IT sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Sistemlerin üretkenliği hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde artırılabiliyor
u-link’in kolay işlem avantajı sayesinde, VPN sertifikaları veya VPN sunucu ve istemcilerini yapılandırmaya gerek kalmadan sadece bir tık ile makinelere bağlanılabiliyor. Bu yeni nesil teknoloji, Federal Almanya Bilgi Güvenliği Bürosu’nun tavsiyelerine uygun güvenli uzaktan erişim sunuyor. Açık cihaz topolojisi, bilgi aktarımı için çok sayıda kapsamlı fonksiyon sunuyor. Güvenli uzaktan bakım ve uzaktan teşhis çözümünün yanı sıra daha az yapılandırma çabası, özelleştirilmiş sistem yönetimi, durum izleme ve durum raporlama, tesis erişimi özellikleri ile birçok avantaj sağlıyor. Makine imalat şirketleri ve tesis operatörleri için en doğru uzaktan bakım çözümünü sunan u-link sayesinde, derinlemesine bir IT uzmanlığına sahip olmaksızın; sistemlerin üretkenliği hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde artırılabiliyor.

Birden fazla tesis ve kullanıcı için kolay bir yönetim sağlıyor
Weidmüller tarafından geliştirilen u-link’in sade ve basit yapısı, birden fazla tesis ve kullanıcı için kolay bir yönetim sağlıyor. u-link, sezgisel işletim ve bağımsız hesap yönetimi, hesaba özel sunucu ve veri tabanı oturumu sayesinde tutarlılığı, sorun giderme için anlaşılır panel, servis bilgisayarından VPN tünelinin uzaktan başlatılması, sürekli bağlantı kaydı sayesinde tam şeffaflık sağlaması ve Federal Almanya Bilgi Güvenliği Bürosu’nun tavsiyelerine uygun güvenlik imkânı avantajları ile öne çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ