Makine Haber

Tüyap, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk fuarcılık şirketi oldu

Yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlar yapan Tüyap Fuarcılık Grubu, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nın şartlarını yerine getirerek, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi oldu.

Tüyap, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk fuarcılık şirketi oldu

Covid-19 pandemisinin başlangıç sürecinde ara verilen ve ticaretin vazgeçilmez mecralarından biri olan fiziki fuarlar, eylül ayından itibaren yeniden kapılarını açmaya başladı.
Tüyap Fuarcılık Grubu’nun, ticaretin ve işlerin sağlıklı bir ortamda yapılması için tüm önlemlerle yeni döneme hazırlandığını ifade eden yetkililer, “Fuarların düzenlenmediği süreçte yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlar yapan ve hibrit modele yıllardır hazır olan Tüyap, ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla bir dizi düzenleme ve önlemle fuarların yeni dönemde nasıl olacağını tüm paydaşlarına duyurdu. Fuar içerisindeki birçok işlemi dijitalleştiren kuruluş, temassız fuarcılıkla katılımcı ve ziyaretçisine güvenle iş yapmaları için dijital alt yapısının tüm imkânlarını sunacak. Ayrıca, fuar alanına fiziki olarak gelen herkesin gönül rahatlığıyla iş yapması için de yapılan düzenlemeler karşılığını buldu. Tüyap, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk ve tek fuar şirketi oldu” diye konuştular.
Temassız fuarcılık deneyiminin, tüm Tüyap Fuarcılık Grubu katılımcı ve ziyaretçilerine ücretsiz şekilde sunulduğunu açıklayan yetkililer, şöyle konuştular: “Fuarı ziyaret etmeyi planlayan ziyaretçiler; MyTüyap mobil uygulaması üzerinden fuar davetiyesini alabilir, fuar yaka kartını oluşturabilir, fuar alanına hiçbir ekstra baskılı karta ihtiyaç duymadan mobil uygulamadaki QR kodu okutarak giriş yapabilir, sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiş alanlarda veya QR kodlu online görüşme alanlarında birebir iş toplantıları yapabilir ve kartvizit yerine görüştüğü katılımcıya bilgilerini QR kodunu okutarak paylaşabilirler.”

Öztop: “Temassız fuar deneyimini hayata geçiriyoruz”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop ise, “Ticari hayatı felç eden pandemi sürecinin olumsuz etkilerini maalesef hep beraber yaşıyoruz. Ancak, uzun yıllardır dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte böylesi zor bir süreçte tüm paydaşlarımız için ‘ticaret için önce sağlık’ düşüncesinden yola çıkarak, temassız fuar deneyimini hayata geçiriyor ve fuar alanlarımızda tüm önlemleri alıyoruz” dedi.


Temassız fuar deneyimiyle beraber aynı zamanda fuar alanlarında alınan önlemlerle TSE’nin Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alarak, aylardır sezona güçlü bir şekilde hazırlandıklarını da ifade eden Öztop, fiziki olarak aldıkları önlemleri de şu şekilde anlattı: “Tüyap Fuarcılık Grubu olarak, paydaşlarımızın sağlığını önemsiyor ve buna yönelik bir dizi önlemler alıyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine uygun bir şekilde; artırılmış hijyen uygulamaları, ortak alanların sosyal mesafeye uygun olarak revize edilmesi, fuar alanlarımızda yoğunluk kontrolü ile kalabalık yönetiminin sağlanması, havalandırma sistemlerinin iyileştirilmesi, gıda hizmetlerinin hijyen kurallarına uygunluğu ve fuara HES koduyla ziyaretçi kabulü gibi ek önlemlerle Mart ayından bu yana yeni sezona büyük bir özenle hazırlandığımızı söylemek mümkün. Ayrıca, Türk Standartları Enstitüsü’nün Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nın şartlarını yerine getirerek, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olduğumuzun müjdesini vermek isterim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ