Makine Haber

TürkTraktör, yılın ilk altı ayına ait finansal sonuçları açıkladı

Tüm çalışma alanlarında Covid-19’a karşı aldığı önlemlerle üretimini sürdüren TürkTraktör, 2020’nin ilk yarısında üretimini geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 23 oranında artırdı. Şirket, ilk beş aylık rakamlara göre Türkiye’nin toplam traktör üretiminin yüzde 71’ini tek başına gerçekleştirdi.

TürkTraktör, yılın ilk altı ayına ait finansal sonuçları açıkladı

2020’nin ilk altı ayına ait finansal sonuçları açıklayan TürkTraktör, Covid-19’un etkisini ciddi anlamda gösterdiği zorlu bir dönemde; üretim, yurt içi satış adetleri ve cirosunda yaşanan artışlarla yılın ilk yarısında başarılı bir performans gösterdi.
TürkTraktör Ankara ve Erenler’de bulunan fabrikalarında, tüm çalışma alanlarında Covid-19’a karşı aldığı ve TSE Güvenli Tesis Sertifikası ile de tescillenen önlemlerle üretimine devam etti ve yılın ilk altı ayında toplam 12 bin 357 adet traktörü üretim bantlarından indirdi. Şirket, üretimini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında artırdı. TürkTraktör, ilk beş aylık rakamlara göre Türkiye’nin toplam traktör üretiminin yüzde 71’ini tek başına gerçekleştirdi.

Özüner: “Salgın öncesindeki üretim seviyemizi geçmeyi başardık”

TurkTraktor Genel Muduru Aykut Ozuner

2020 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçları değerlendiren TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, şunları söyledi: “Son iki yıldır zorlu pazar koşullarına rağmen liderliğimizi 13. yılına taşımıştık. Yaşanmaya başlanan salgın süreci ise, karşımıza farklı zorluklar getirdi. Ancak, 65 yılı aşan deneyimimiz ve güçlü finansal yapımızla yeni şartlara uygun çizdiğimiz yol haritamızla, ara verdiğimiz üretim faaliyetlerimize hızlı bir şekilde dönerken; salgın öncesindeki üretim seviyemizi geçmeyi de başardık ve pazardaki konumumuzu güçlendirdik.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ