Makine Haber

TürkTraktör, sağlık çalışanları için entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri üretiyor

TürkTraktör, Koronavirüs salgını ile en ön saflarda büyük bir özveri ve emekle mücadele eden sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu entübasyon ve biyolojik numune alma kabinlerini, Sakarya Erenler ve Ankara’daki fabrikalarında üretmeye başladı.

TürkTraktör, sağlık çalışanları için entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri üretiyor

Türkiye otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi ve traktör pazarının kesintisiz 13 yıldır lideri olan TürkTraktör, Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zorlu süreçte, çiftçilerden sağlık çalışanlarına kadar farklı kesimlere dokunan çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor.
Salgınla mücadelede Koç Topluluğu’ndaki diğer şirketlerle birlikte koordineli bir şekilde çalışan TürkTraktör, söz konusu süreçte büyük bir emek ve özveri gösteren sağlık çalışanlarının korunmasına katkı sağlamak için harekete geçti. Şirket, ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme bulunurluğuna destek olmak için, Tofaş tarafından tasarımları yapılan entübasyon ve biyolojik numune alma kabinlerini Sakarya Erenler ve Ankara’daki fabrikalarında üretmeye başladı. TürkTraktör’ün üretim kapasitesi ve çalışanlarının gösterdiği hassasiyet sonucu kısa sürede üretilen kabinler; Sakarya, Kocaeli ve Ankara’da, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hastanelere teslim edildi.

25 farklı hastanede kullanıma sunuldu
Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yayınladığı önlemlerin tamamı uygulanarak üretimi yapılan entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri, doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından yapılan geri bildirimler de dikkate alınarak, TürkTraktör’ün mühendis ekibi tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. Bugüne kadar Sakarya, Ankara ve Kocaeli’nde 25 farklı hastanede kullanıma sunulan entübasyon ve biyolojik numune alma kabinlerinin üretimi önümüzdeki günlerde de sürecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ