Makine Haber

TürkTraktör, fırsat eşitliği için yeni bir projeyi hayata geçiriyor

TürkTraktör’ün Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ile birlikte hayata geçirdiği ‘Engelsiz Gelişim Platformu Projesi’ ile; engelli çalışanların teknik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak ve endüstrideki engelli istihdamının desteklenmesi hedefleniyor.

TürkTraktör, fırsat eşitliği için yeni bir projeyi hayata geçiriyor

TürkTraktör, ‘çalışanların gelişimini destekleme ve tüm çalışanlara fırsat eşitliği sunma’ yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Şirket, engelli çalışanlara yönelik olarak 2018 yılında İŞKUR tarafından desteklenen ‘İşitme Engellilere Yönelik Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Teknik Eğitimler Projesi’ni hayata geçirdi. TürkTraktör, 2019’da da Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile birlikte ‘Bir İşaretin Yeter Projesi’nde yerini aldı. Şirket, bu yıl ise engelli çalışanların teknik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak üzere Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile ‘Engelsiz Gelişim Platformu Projesi’ için iş birliği anlaşmasını imzaladı ve proje kapsamındaki çalışmalara başladı.

“Projenin beş yıl içinde tamamlanması hedefleniyor”
‘Engelsiz Gelişim Platformu Projesi’nin çalışmalarının, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ile TürkTraktör İK Direktörü Osman Özdemir liderliğinde; TürkTraktör’ün farklı fonksiyonlarından çalışanların da katılımıyla oluşan bir ekip tarafından yürütüleceğini aktaran yetkililer, “Beş yıl içinde tamamlanması hedeflenen proje kapsamında, TİSK’e bağlı 20 üye işveren sendikası ve onlara bağlı kurumlarla da iş birlikleri geliştirilecek. Bu iş birlikleriyle platformdan yararlanacak çalışan sayısının en üst seviyelere taşınması hedefleniyor” dediler.
‘Engelsiz Gelişim Platformu Projesi’ kapsamında TürkTraktör Ankara Fabrikası’na kurulacak olan tasarım stüdyosunda e-eğitim içeriklerinin üretileceğini ve söz konusu içeriklerin kurulacak olan online eğitim platformu aracılığıyla görme, işitme ve bedensel engelli bireylere ücretsiz sunulacağını kaydeden yetkililer, “Metal sanayisinden tarıma kadar geniş bir yelpazede teknik içeriklerin yanı sıra, sosyal becerileri geliştirmeye yönelik içeriklerin de sunulacağı platformdan; TİSK çatısı altında çalışan binlerce engelli bireyin yanı sıra, örgün eğitim ve işgücünde bulunan tüm engelli vatandaşlar ile onların aile ve sosyal çevreleri de yararlanabilecek. Böylelikle Engelsiz Gelişim Platformu, topluma ücretsiz bir gelişim hizmeti sunarken; aynı zamanda bu konuda toplumsal farkındalığın gelişmesine de katkı sağlayacak” diyerek sözlerini noktaladılar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ