Makine Haber

TürkTraktör, 2020’de başarı ve ödüllerine yenilerini ekledi

Uzun yıllardır dünyada 130’dan fazla ülkeye sunduğu ürünleri ile traktör ihracatında liderliğini sürdüren TürkTraktör; ihracattan Ar-Ge ve patent ile iş sağlığı ve güvenliğine kadar farklı alanlardaki çalışmaları ile 2020 yılında da başarı ve ödüllerine yenilerini ekledi.

TürkTraktör, 2020’de başarı ve ödüllerine yenilerini ekledi

TürkTraktör; ihracattan Ar-Ge ve patente, iş sağlığı ve güvenliğine kadar farklı alanlardaki çalışmalarıyla 2020 yılında da başarı ve ödüllerine yenilerini ekledi.
Uzun yıllardır dünyada 130’dan fazla ülkeye sunduğu ürünleri ile traktör ihracatında liderliklerini sürdürdüklerini aktaran şirket yetkilileri, “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı’ adlı araştırmada, makine ve aksamları sektörü birincisi olduk. TİM İhracatın Yıldızları Yarışması’nda, en fazla ülkeye ihracat yapan ve ihraç ürünlerine çeşitlilik katan markaların dâhil olduğu ‘Sınır Tanımayan Şampiyonlar’ kategorisinde ikincilik ödülüne lâyık görüldük. İstanbul Sanayi Odası’nın yürüttüğü Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda, genel sıralamada 56. basamakta yer alırken; sektörümüzün ise birincisi olduk. Aynı zamanda, BrandFinance tarafından hazırlanan Türkiye’nin en güçlü ve değerli markalarının sıralandığı 2020 yılı listesinde ‘Türkiye’nin En Değerli 37. Markası’ olmayı başardık ve ‘En Değerli Traktör Üreticisi’ seçildik” dediler.

“İki Ar-Ge merkezi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz”
Türkiye’de traktör sektöründe iki Ar-Ge merkezi ile çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “TürkTraktör, 2020 yılsonu itibarıyla 11’i uluslararası olmak üzere toplam 190 aktif patente sahip. Ar-Ge faaliyetleri kapsamında TurkishTime tarafından hazırlanan ‘Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ adlı araştırmada, en fazla patent alan 10., en fazla Ar-Ge harcaması yapan 32. şirket olduk.”

“İş sağlığı ve güvenliği her zaman en öncelikli konumuz”
İş sağlığı ve güvenliğini her zaman en öncelikli konu olarak benimseyen TürkTraktör’ün, pandemiye karşı hayata geçirdiği ‘Güvenli Üretim’ uygulamalarıyla her iki fabrikası için de TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandığını anlatan yetkililer, “İş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarılı uygulamalarımız ile 2020 Mayıs ayında 62.’si düzenlenen British Safety Council-Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nü kazandık. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) İSG Yarışması’ndan ise iki ödülle döndük. TürkTraktör’ün, çiftçiler için daha güvenli çalışma alanları oluşturmak üzere hayata geçirdiği ‘Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım Projesi’ ‘Altın Eldiven’ ödülüne, Erenler Fabrikası saha çalışanlarının gerçekleştirdiği çalışma ise ‘Altın Öneri’ ödülüne lâyık bulundu” diye konuştular.

Özüner: “Katma değer yaratmayı sürdürüyoruz”
Pandeminin etkilerinin hissedildiği zorlu bir senede, elde ettikleri başarıların kendileri için büyük bir motivasyon olduğunu dile getiren TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Uzun yıllardır, birçok alandaki yatırımlarımız ve yenilikçi çalışmalarımızla, içinde bulunduğumuz ekosistem için katma değer yaratmayı sürdürüyoruz. Ne mutludur ki; bu çabalarımız her yıl üzerine yenileri eklenen başarılı sonuçlar ve ödüllerle taçlanıyor. Bu başarılarda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ