Makine Haber

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin artık kendine özgü bir şarkısı var

Eğitimler, ilham veren konuşmalar ve sosyal etkinliklerle dolu dolu geçen bu seneki İstanbul Buluşması’nda öğrenciler, Avrupa Müzik’in desteğiyle gerçekleştirilen atölyede, müzik grubu Gripin ile Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin şarkısını yazıp bestelediler.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin artık kendine özgü bir şarkısı var

Kadınların, iş gücüne katılımının en düşük olduğu profesyonel alanlardan biri olan mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ekonomik ve sosyal güçlenmeye katkıda bulunmak amacıyla yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin artık kendine özgü bir şarkısı var.
Proje kapsamında her yıl Türkiye’nin dört bir yanındaki devlet üniversitelerinde mühendislik eğitimi alan kız öğrenciler; mezunlar, gönüllü mentorlar ve rol modellerle İstanbul’da bir araya geliyorlar. Eğitimler, ilham veren konuşmalar ve sosyal etkinliklerle dolu dolu geçen bu seneki İstanbul Buluşması’nda öğrenciler, Avrupa Müzik’in desteğiyle gerçekleştirilen atölyede, müzik grubu Gripin ile Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin şarkısını yazıp bestelediler.
Kolektif bir çalışmayla proje şarkısını oluşturan Türkiye’nin Mühendis Kızları, kendileri gibi mühendislik okumak isteyen ve/veya okuyan genç kadınlara rol model olarak; mesleklerin cinsiyeti olmadığı ve kadınların her sektörde başarılı olabileceği konusunda ilham vermeyi amaçlıyorlar.

Şarkının sözleri:
Biz Mühendis Kızlarız
Emek verip, yol çizmeye
Kadının gücünü göstermeye
Dünyayı değiştirmeye hazırız.
Engellerden yılmayız
Şimdi bizim zamanımız
Dünyayı değiştirmeye hazırız.
Biz mühendis kızlarız!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ