Makine Haber

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi üçüncü kez düzenlenecek

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 12 Mart’ta Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi tarafından üçüncü kez gerçekleştirilecek. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimcilerin katılacağı etkinliğin ana teması ise, ‘Yapay Zeka İşinize Değer Katar’ olacak.

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi üçüncü kez düzenlenecek

Bu yıl 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek 3. Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nde, yapay zekanın etkili olduğu tüm alanlarda sağlayacağı katma değer her yönüyle ele alınacak. Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği etkinliğe, dünyanın farklı noktalarından alanında uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak.
‘Yapay Zeka İşinize Değer Katar’ temasının işleneceği etkinlikte; yapay zekanın perakendeden sağlığa, üretimden finansa, otomotivden eğitime kadar hayatın pek çok alanındaki etkisi bin 500’den fazla katılımcıya aktarılacak. Türkiye’deki yapay zeka çalışmalarının desteklenmesi için yola çıkan ve ekosistemin büyümesine büyük katkılar sağlayan TRAI’nin düzenlediği organizasyonda, üç salonda eş zamanlı olarak düzenlenecek sunum ve panellerde, yapay zeka hakkındaki son gelişmeler paylaşılacak. Konunun uzmanları, kurumların temsilcileri ve Startuplar ile tanışma şansı yakalayacak olan katılımcılar, aralarında Türkiye’nin önemli firmalarının üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı zirvede, 100’e yakın konuşmacının sunumunu dinleme fırsatı bulacaklar.

Aksu: “Yapay zeka medeniyetimizin işletim sistemi haline gelecek”


Yapay zekanın her şirket, her sektör ve hatta her ülke için rekabetçi bir güç haline geleceğini belirten Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin Kurucusu Halil Aksu, şunları söyledi: “Yapay zeka medeniyetimizin işletim sistemi haline gelecek. Sağlıktan eğitime, e-ticaretten üretime, güvenlikten adalete, bankacılıktan otomotive kadar iş ve özel hayatın her alanına derinden nüfus edecek. Daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük optimizasyonlar, öngörüler, kalite artışları ve müşteri deneyimleri yaşatacak.”
Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’nin, farkındalığı ve ekosistemi geliştirmede büyük bir rolü olduğunu ifade eden Aksu, “Yapay zekaya yönelik ilgi giderek artıyor. Bundan dolayı, bu yılki zirvemizin odağı ve sloganının ‘Yapay Zeka İşinize Değer Katar’ olmasına karar verdik. Ülkemizde yapay zeka çalışmalarının geliştiğini ve çoğaldığını görmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyoruz. Çünkü, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’ni bu konudaki farkındalığı artırmak ve ekosistemi geliştirmek hedefiyle kurmuştuk. 10 kadar Startup ile başladıktan sonra üç yıl içinde bu sayıyı 100’ün üzerine taşımayı başardık. Önümüzdeki yıllarda, bu sayının katlanarak artacağını ve daha çok yapay zeka projesi gerçekleştirileceğini göreceğimize dair inancımız tam” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ