Makine Haber

Türk Prysmian Kablo’da yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Türk Prysmian Kablo, 30 Mart tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Yeni Yönetim Kurulu’nun belirlendiği toplantıda, net dağıtılabilir dönem kârının 6 milyon 669 bin 20 TL’sinin yatırımcılara temettü olarak dağıtılmasına karar verildi.

Türk Prysmian Kablo’da yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Türk Prysmian Kablo yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 30 Mart’ta Mudanya’daki merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıda, şirketin 2019 yılı finansal sonuçları ve hissedarlarına temettü olarak 6 milyon 669 bin 20 TL net dağıtılabilir kârının dağıtımı onaylanırken; yeni Yönetim Kurulu da atandı. Fabrika Direktörü Halil İbrahim Kongur’un Başkan ve CEO’su Cinzia Farisè’nin Başkan Yardımcısı seçildiği Yönetim Kurulu’na ayrıca; Mali ve İdari İşler Direktörü Ercan Gökdağ, Prysmian Group Operasyon Direktörü Andrea Pirondini, Prysmian Group Mali İşler Direktörü Pier Francesco Facchini ile bağımsız üye sıfatıyla Banu Uzgur, İsmet Su ve Mine Ayhan seçildi.

Farisè: “Tüm çalışma arkadaşlarıma minnet duyuyorum”


2019 yılı hedeflerine ulaşmayı mümkün kılan tüm çalışma arkadaşlarına minnet duyduğunu ifade eden Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, tüm müşteri, iş ortakları ve yatırımcılara kendilerine güven duydukları için teşekkür etti. Farisè, şöyle konuştu: “Bugünlerde, tüm dünyadaki insanları, toplulukları ve işletmeleri etkileyen COVID-19’un küresel yayılımı ile karşı karşıyayız. Şirketimiz; durumun gelişimini gerçek zamanlı olarak yakından takip etmeye, halkımız ve operasyonlarımız üzerindeki etkisini önlemek ve en aza indirmek amacıyla, ilgili kamu yetkililerini sürekli olarak dinlemeye devam etmektedir. Şirketimizin her çalışanı sayesinde, akıllı çalışma ve istisnai hijyen ve sanitasyon önlemlerinin alınmasıyla, müşterilerimizin yararına tüm tedarik zincirinin sürekliliğini sağlamayı taahhüt ediyoruz. 2020’de de; yatırımcılarımıza, sektörümüze ve ülkemize değer katmak için elimizden geleni yapacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ