Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, ücretsiz online kablo eğitimlerine devam ediyor

Türk Prysmian Kablo’nun Türkiye’de bir ilk olan online kablo eğitimlerinden 2 bin 500 kişi faydalandı. Online eğitimlerden; öğrencilerin ve akademisyenlerin yanı sıra, elektrik alanında çalışan mühendisler ve teknisyenler gibi sektör profesyonelleri de ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Türk Prysmian Kablo, ücretsiz online kablo eğitimlerine devam ediyor

Türk Prysmian Kablo’nun kablo sektörüne ve sektör profesyonellerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği online eğitim projesi, 2015 yılından bu yana devam ediyor. 2 bin 500’ü aşkın kişinin yararlandığı eğitim, Türkiye’deki ilk online kablo eğitimi olma özelliğine sahip.
Eğitim; kablolar hakkında temel bilgiler, kabloların uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) ve fiber optik kablolar olmak üzere 8 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı olan katılımcılar, eğitim sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyorlar. Online kablo eğitimine; öğrenciler, akademisyenler, öğretmenler, elektrik mühendisleri, elektrik teknisyenleri, elektrik teknikerleri ve proje tasarımcıları başta olmak üzere, dileyen herkes 7/24 ücretsiz olarak katılabiliyor.

Farisè: “Sektör çalışanlarına evde mesleki gelişim fırsatı sunuyoruz”


Online kablo eğitimi ile pandemi sürecinde de sektör çalışanlarına evde mesleki gelişim fırsatı da sunduklarını belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, şunları söyledi: “Türk kablo sektöründe kaliteli kablo kullanımı bilincini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz online kablo eğitimi, 2 bin 500 kişiyi aşan katılımcı sayısı ile günden güne daha çok kişiye ulaşıyor. Teknolojinin önemini daha çok anladığımız bu dönemde; internet ile en uzak noktaya bilgi ulaştırabilmek, evde geçirilen sürede mesleki gelişimine odaklanan sektör profesyonellerine destek olabilmek bizim için çok değerli. Türk ekonomisine ve Türkiye’nin üretim gücüne olduğu kadar, kablo endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayan yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ