Makine Haber

Türk Prysmian Kablo, ‘Ar-Ge 250’ listesinde yer alan tek kablo şirketi oldu

‘Ar-Ge 250-Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ adlı araştırmanın 2019 yılı sonuçlarına göre, listeye kablo sektöründen giren tek firma Türk Prysmian Kablo oldu. Kuruluş, 9 milyon 366 bin 229 TL ile 2019’da en çok Ar-Ge harcaması yapan 149. şirket oldu.

Türk Prysmian Kablo, ‘Ar-Ge 250’ listesinde yer alan tek kablo şirketi oldu

Türk Prysmian Kablo, Turkishtime’ın ‘Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri’ listesinde ilk 250 şirket arasına kablo sektöründen giren tek şirket oldu. 2019 yılında 9 milyon 366 bin 229 TL ile en çok Ar-Ge harcaması yapan 149. şirket olan Türk Prysmian Kablo, kablo sektöründe birinci sırada yer aldı.

Yüksel: “Türk kablo sektörünün ilk ve tek Ar-Ge merkezine sahibiz”
Ar-Ge çalışmalarına ortalama 5 milyon TL ayırdıklarını; ancak söz konusu rakamı her yıl artırdıklarını söyleyen Türk Prysmian Kablo Ar-Ge Müdürü Erdinç Yüksel, “2015 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ‘Ar-Ge Merkezi’ olarak tescil edilen merkezimiz; Mudanya’daki fabrikamızın ayrılmaz bir parçası ve Türk kablo sektörünün ilk ve tek Ar-Ge merkezi olarak öne çıkıyor. 5 bin metrekare alanda, 6 bölümden oluşan merkezde, 44 kişiden oluşan uzman kadromuzla; sektörümüze ve Türkiye’nin en önemli ve prestijli projelerine yüksek performanslı, verimliliği ve güvenliği ön planda tutan yenilikçi çözümler sunuyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ