Makine Haber

Tuncer: “Teksan, her geçen gün dünyada daha fazla tercih ediliyor”

Her geçen gün dünyada daha fazla tercih edilen bir marka olduklarını belirten Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, AMPS’nin Yönetim Kurulu Üyeleri arasına katılarak, Türkiye kesintisiz güç sistemleri sektörünü İngiltere’de temsil ettikleri için gurur duyduklarını söyledi.

Tuncer: “Teksan, her geçen gün dünyada daha fazla tercih ediliyor”

İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan iki fabrikasında yıllık 15 bin adedin üzerinde üretim kapasitesine sahip olan Teksan, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ederken yurt dışındaki gücünü de artırıyor. Üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden şirket, Grönland’dan Yeni Zelanda’ya kadar çok geniş bir coğrafyada 130’dan fazla ülkede hizmet veriyor. İlk yurt dışı satış ofisi ve deposunu 2019 yılının sonunda İngiltere’de açan Teksan, dünyanın önde gelen jeneratör ve güç sistemleri üreticilerinin yanı sıra, yine sektörle ilgili firmaları çatısı altında buluşturan AMPS’nin (The Association of Manufacturers and suppliers of Power Systems and ancillary equipment) Yönetim Kurulu Üyeleri arasına katıldı.

“Güvenilir gücün adı olmaya devam ediyoruz”
Türkiye kesintisiz güç sistemleri sektörünü İngiltere’de temsil ettikleri için gurur duyduklarını belirten Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Çeyrek asırdan fazla zamandır sadece Türkiye’de değil, ihracat yaptığımız tüm ülkelerde güvenilir gücün adı olmaya devam ediyoruz. Güçlü bir Türk markası olarak, her geçen gün dünyada daha fazla tercih ediliyor olmaktan gurur duyuyoruz. Geçen yılın sonunda İngiltere’de açtığımız Teksan UK ofisimiz ile güzel işlere imza attık. Jeneratör ve enerji çözümleri sektörünün İngiltere’deki temsilcisi olan AMPS Derneği’nin Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu üyelikle, İngiltere ve Avrupa genelinde yaşanan gelişmeleri, yeni regülasyonları yakından takip etme olanağına kavuştuk. Sektörle ilgili konularda karar vericilerden biri olmak açısından da önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. AMPS Derneği, Kurucu Üyeleri arasında yer aldığı Europgen ile Avrupa Birliği Parlamentosu ve Komisyonu’nda da temsil gücüne sahip” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ