Makine Haber

Toyota Otomotiv, Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçısı oldu

2019 yılında ürettiği 252 bin adet otomobilin 227 binini ihraç eden ve söz konusu dönemde 4,23 milyar dolar değerinde ihracat geliri elde eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Araştırması’nda, Türkiye genelinde ve kendi sektöründe 2. büyük ihracatçı oldu.

Toyota Otomotiv, Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçısı oldu

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gerçekleştirdiği üretim ve ihracat rakamlarıyla başarısını istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Her yıl 150’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Araştırması’nda, Türkiye genelinde ve kendi sektöründe ikinci büyük ihracatçı olarak ödülün sahibi oldu. Ödül, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk’e takdim edildi. Ayrıca, ödül ile beraber Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayınlanan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Prestij Kitabı da Şentürk’e verildi.
2019 yılında ürettiği 252 bin adet otomobilin 227 binini ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, söz konusu dönemde 4,23 milyar dolar değerinde ihracat geliri elde etti. Üretiminin yüzde 90’ını 150’yi aşkın ülkeye ihraç eden şirket, halen 5 bin 500 kişilik istihdamı ve 2,3 milyar dolar değerindeki toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ