Makine Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretime yeniden başlamak için gün sayıyor

21 Mart’ta üretime ara veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, öncelikle uzun bir aranın ardından ilk iş günü olan 11 Mayıs’ta işbaşı yapan tüm çalışanlarına; alınan tedbirler, uygulanması gereken güvenlik kuralları ve yeni çalışma ortamı hakkında bilgilendirmeler yapacak.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretime yeniden başlamak için gün sayıyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, hem Sağlık Bakanlığı’nın, hem de global yetkililerin tavsiyeleri doğrultusunda; çalışanlarının sağlığını korumak, iş ve toplum sağlığını desteklemek amacıyla 21 Mart tarihinde üretime ara vermişti. Şirket, öncelikle uzun bir aranın ardından ilk iş günü olan 11 Mayıs’ta işbaşı yapan tüm çalışanlarına; alınan tedbirler, uygulanması gereken güvenlik kuralları ve yeni çalışma ortamı hakkında bilgilendirmeler yapacak. Üretim, 12 Mayıs itibarıyla hızı düşürülmüş bir tempo ile başlayarak, ilerleyen günlerde ve haftalarda kademeli olarak artırılacak.

Kudo: “Çalışanlarımızın sağlığı her zaman birinci önceliğimiz”


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Çalışanlarımızın sağlığı her zaman birinci önceliğimizdir. Bu doğrultuda, koronavirüs salgını nedeniyle 7 hafta boyunca operasyonlarımıza ara vermiştik. Çalışanlarımız için gerekli önemleri alarak, güvenli bir şekilde operasyonlarımıza yeniden başlayacağız. Umarım, zor günleri geride bırakarak normalleşme yolunda topluma katkıda bulunabiliriz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ